Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

MSP chce wznowić prywatyzację spółek chemicznych

0
Podziel się:

Ministerstwo Skarbu Państwa chce wznowić procesy prywatyzacyjne spółek z branży chemicznej pod koniec III kw. br i przewiduje dla nich - z wyjątkiem ZAK - tryb publicznych zaproszeń do negocjacji,

MSP chce wznowić prywatyzację spółek chemicznych
(kprm.gov.pl)

*Ministerstwo Skarbu Państwa chce wznowić procesy prywatyzacyjne spółek z branży chemicznej pod koniec III kw. br i przewiduje dla nich - z wyjątkiem ZAK - tryb publicznych zaproszeń do negocjacji, podał resort w komunikacie. *

Wiceminister skarbu Adam Leszczyński zapowiedział, że MSP liczy na finalizację tych procesów na przełomie I/ II kw. 2012 roku.

_ Ministerstwo Skarbu Państwa ponownie rozpocznie w br. procesy prywatyzacyjne spółek branży chemicznej, w których jest akcjonariuszem. W celu zbycia akcji tych spółek Ministerstwo zamierza wykorzystać indywidualne ścieżki ich prywatyzacji i przeprowadzić procesy w trybie publicznych zaproszeń do negocjacji. Rozpoczęcie procedur planowane jest na koniec III kwartału br. _ - głosi komunikat.

Resort podał, że wyjątkiem będzie mniejszościowy pakiet nienotowanych na GPW akcji ZAK (d. Zakłady Azotowe Kędzierzyn), w odniesieniu do których MSP planuje podjęcie negocjacji mających na celu jego zbycie na rzecz większościowego akcjonariusza - ZAT (d. Zakłady Azotowe Tarnów-Mościce).

_ W przypadku braku porozumienia, SP wystawi posiadany pakiet akcji do sprzedaży w trybie publicznym _ - czytamy dalej w komunikacie.

_ Chcemy rozpocząć te prywatyzacje jeszcze przed końcem III kwartału, czyli de facto we wrześniu. [...] Zakładam, że cały proces będzie tym razem trwał nie dłużej niż pół roku. Sprzedaż nastąpiłaby zatem na przełomie I i II kwartału 2012 r. _ - powiedział Leszkiewicz w wywiadzie dla _ Parkietu _.

Skarb Państwa posiada nadal 52,56 proc. ZAT, 36,68 proc. Ciechu, 59,43 proc. Polic i 50,67 proc. Puław.

| |
| --- |

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)