Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
tpsa
25.04.2005 14:49

MSP czeka na cenę z "istotną" premią za akcje TP SA

Ministerstwo Skarbu Państwa czeka na złożenie przez France Telecom oferty cenowej z „istotną” premią za 3,87-proc. pakiet akcji TPSA, powiedział agencji ISB wiceminister skarbu Dariusz Witkowski./ ISB /

Podziel się
Dodaj komentarz

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) czeka na złożenie przez France Telecom oferty cenowej z „istotną” premią za 3,87-proc. pakiet akcji TPSA, powiedział agencji ISB wiceminister skarbu Dariusz Witkowski.

„Oczekujemy od France Telecom jednoznacznej propozycji cenowej na kupno akcji TP SA, która będzie zawierała istotną premię w stosunku do dzisiejszej rynkowej [giełdowej – przyp. ISB] wartości akcji spółki” – powiedział ISB Witkowski.

Według niego, Francuzi, którzy cały czas wykazują zainteresowanie nabyciem resztówki TP SA, co prawda przedstawili Skarbowi Państwa propozycje zawierające parametry transakcji, ale w opinii resortu mają one charakter wstępny.

„Nie ma wyznaczonego terminu, do którego FT ma złożyć w MSP swoją propozycję” – dodał.

Witkowski powiedział też ISB, że transakcja sprzedaży walorów TP SA jest przewidywana na 2005 rok. „Środki z tej sprzedaży są przeznaczone na fundusz reprywatyzacji i w związku z tym nie trafią do budżetu” – dodał wiceminister.

France Telecom poprzez spółkę Cogecom posiada łącznie 665 mln akcji TP SA stanowiących 47,5% całkowitej liczby głosów na walnym zgromadzeniu.

Po ewentualnym wykupieniu reszty akcji strona francuska będzie mogła dokonać kolejnych zmian w składzie rady nadzorczej TP SA, w której znajduje się obecnie jedna osoba zgłoszona przez Skarb Państwa.

Wypowiedź Witkowskiego jest kolejnym głosem pochodzącym z resortu skarbu, który ma zmobilizować Francuzów do znaczącego podwyższenia oferty, złożonej pod koniec stycznia.

Na początku marca szef resortu Jacek Socha mówił, że oferta na zakup akcji TP SA nie jest zadowalająca. Minister powiedział też wtedy, że oprócz ceny z premią FT powinno przedstawić propozycje dotyczące modelu współpracy pomiędzy TP SA i FT.

Tagi: tpsa, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz