Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

MSP przedłużyło czas składania ofert na GPW

0
Podziel się:

Grad zapowiada, że jeśli nie wpłyną atrakcyjne oferty, to prywatyzacja zacznie się od nowa.

MSP przedłużyło czas składania ofert na GPW
(kprm.gov.pl)

Minister skarbu państwa Aleksander Grad przedłużył do końca października czas na składanie przez inwestorów ofert wiążących na kupno akcji GPW. Zapowiedział, że jeśli nie wpłyną atrakcyjne propozycje, prywatyzacja giełdy może zacząć się od nowa.

_ - Do końca października czekamy na oferty na GPW. Termin składania ofert mija 14 października, ale cała grupa inwestorów poprosiła, by ten termin przesunąć o dwa tygodnie _ - powiedział Grad podczas środowego spotkania z inwestorami.

_ - Zobaczymy, co będzie w ofertach i jak będą przebiegać negocjacje. Jeśli oferty nie będą nas satysfakcjonować, na siłę pewnych procesów nie będziemy kończyć. Myślę, że nie będzie planu awaryjnego. Jeśli nie uda się zakończyć z sukcesem tej prywatyzacji, będziemy się przygotowywać do nowego procesu prywatyzacyjnego _ - dodał.

Grad poinformował, że docelowo giełda powinna być prywatna i mieć inwestora branżowego.

Pod koniec lipca ministerstwo skarbu ogłosiło tzw. krótką listę spółek zainteresowanych akcjami warszawskiego parkietu. Są to cztery wiodące giełdy europejskie i amerykańskie: Deutsche Boerse, London Stock Exchange (LSE), NASDAQ OMX oraz New York Stock Exchange Euronext (NYSE Euronext).

Plan prywatyzacji GPW zakłada sprzedaż minimum 51 proc. akcji inwestorowi strategicznemu oraz około 23 proc. akcji członkom giełdy. Jeżeli pula blisko 23 proc. akcji nie zostanie objęta przez członków giełdy, to inwestor strategiczny będzie mógł kupić maksymalnie do 73,82 proc. akcji

Oferty wstępne złożyło sześciu członków giełdy: Goldman Sachs International, Pekao, Wood & Company Financial Services, Concorde Ertekpapir, Merrill Lynch, Banco Espiriti Santo de Investimento.

Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)