Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Multimedia planują emisję obligacji za ponad miliard złotych

0
Podziel się:

Operator kablowy planuje emisję siedmioletnich obligacji o nominalnej wartości 1,1 mld zł. Spółka chce przeznaczyć środki z emisji nowych obligacji głównie na spłatę starego zadłużenia pochodzącego z obligacji oraz kredytu

Multimedia planują emisję obligacji za ponad miliard złotych
(ronen/iStockphoto)

Operator kablowy Multimedia Polska planuje emisję siedmioletnich obligacji o nominalnej wartości 1,1 mld zł. Spółka chce przeznaczyć środki z emisji nowych obligacji głównie na spłatę starego zadłużenia pochodzącego z obligacji oraz kredytu - wynika z dokumentu, do którego dotarła PAP.

Celem emisji ma być refinansowanie obligacji na kwotę 400 mln zł zapadających w 2015 roku, a także papierów wartych 500 mln zł zapadających w 2016 roku oraz walorów na 250 mln zł o dacie zapadalności w 2017 roku.

Część środków pozyskanych z emisji nowych obligacji Multimedia Polska chcą również przeznaczyć na spłatę kredytu o wartości 251,6 mln zł udzielonego przez PKO BP.

Pozostała część emisji ma trafić na zwiększenie finansowania działalności operacyjnej spółki. Spłata kapitałowej części obligacji ma 25 proc. ich wartości nominalnej w każdym roku począwszy od 2017 do 2020.

Zgodnie z warunkami emisji nowych obligacji w okresie spłaty papierów Multimedia Polska będą musiały utrzymywać wskaźnik długu netto do zysku EBITDA maksymalnie na poziomie 3,75x do końca marca 2017 roku, 3,50x do końca marca 2018 roku, 3,25x do końca marca 2019 roku i 3,0x do 1 kwietnia 2019 roku.

Organizatorem emisji jest Bank Polska Kasa Opieki SA. Współorganizatorem jest Societe Generale.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)