Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Multimedia Polska chce skupować własne akcje

0
Podziel się:

Spółka Multimedia Polska może przeznaczyć cały zysk za 2010 r. na skup akcji własnych

Multimedia Polska chce skupować własne akcje
(Monkey Business Images</br>/Dreamstime.com)

Spółka Multimedia Polska może przeznaczyć cały zysk za 2010 r. na skup akcji własnych, wynika z projektów uchwał na Zwyczajne Walne Zgromadzenie spółki zwołane na 27 kwietnia.

_ Zwyczajne Walne Zgromadzenie Multimedia Polska po rozpatrzeniu sprawozdania Zarządu z działalności spółki w 2009 roku, sprawozdania finansowego za 2010 rok, opinii biegłego rewidenta wystawionej w związku z powyższymi dokumentami, jak też sprawozdania Rady Nadzorczej, w tym dokonaniu oceny wniosku Zarządu w przedmiocie podziału zysku, postanawia zysk netto za rok 2010 przeznaczyć w całości na celowy fundusz rezerwowy przeznaczony na nabycie akcji własnych _ - czytamy w projekcie uchwały.

Kolejna uchwała upoważnia zarząd do przeprowadzenia skupu akcji w celu umorzenia za kwotę do 90 mln zł. Walne ma też pozwolić zarządowi na emisję obligacji o wartości nominalnej do 300 mln zł oraz zaciągnięcie kredytów do wartości 450 mln złotych.

Narastająco w I-IV kw. 2010 roku spółka miała 82,64 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 64,13 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 567,22 mln zł wobec 526,32 mln złotych.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)