Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Multimedia Polska chce walczyć o klientów TPSA

0
Podziel się:

Multimedia Polska, dzięki czwartkowej decyzji UKE o dostępie do pętli abonenckiej (LLU) w sieci TP SA, chce jeszcze w tym roku zaoferować swoje usługi pakietowe abonentom będącym w zasięgu sieci dostępowej TP.

Multimedia Polska chce walczyć o klientów TPSA
(spółka)

Multimedia Polska, dzięki czwartkowej decyzji UKE o dostępie do pętli abonenckiej (LLU) w sieci TP SA, chce jeszcze w tym roku zaoferować swoje usługi pakietowe abonentom będącym w zasięgu sieci dostępowej TP - poinformowała spółka.

Spółka podkreśla, że usługi świadczone nowym abonentom - dzięki decyzji UKE w sprawie LLU, a także wcześniejszej w sprawie WLR (tzw. Wholesale Line Rental czyli hurtowy dostęp do sieci telekomunikacyjnej TP)- będą źródłem znaczących przychodów i zysków.ZOBACZ TAKŻE: Multimedia ma dostęp do lokalnej pętli abonenckiej w TPSA

W czwartek UKE wydał decyzję o uwolnieniu pętli lokalnej TP SA i zgodnie z tą decyzją Multimedia Polska otrzymała dostęp do lokalnej pętli abonenckiej TP SA (tzw. Local Loop Unbundling - LLU).

"Decyzja UKE otwiera nam możliwość oferowania pakietów usług, czyli naszych sztandarowych produktów, praktycznie w całej Polsce. Jeszcze w tym roku planujemy sprzedaż usług za pośrednictwem lokalnej pętli abonenckiej TP" - powiedział cytowany w komunikacie Andrzej Rogowski, prezes Multimedia Polska (na zdjęciu).

"Wykorzystamy LLU tam, gdzie nie mamy swoich sieci kablowych i gdzie budowa własnych jest nieopłacalna oraz w miastach, w których mamy swoją infrastrukturę, ale nie obejmuje ona wszystkich interesujących nas obszarów" - dodał.

_ Spółka podała, że w wielu miejscach Polski sieci Multimedia Polska i TP pokrywają się. Dzięki temu koszty przygotowania infrastruktury do świadczenia usług dla potencjalnych klientów będą stosunkowo niewielkie. Konieczne jest jedynie dobudowanie fragmentów sieci, umożliwiających dostęp do pętli abonenckich TP. _Uwolnienie LLU jest kolejną decyzją UKE, umożliwiającą Multimedia Polska świadczenie usług nowym abonentom, będącym w zasięgu sieci dostępowej TP. Dwa tygodnie temu spółka otrzymała hurtowy dostęp do sieci telekomunikacyjnej TP, czyli tzw. WLR (Wholesale Line Rental).

Dzięki temu spółka będzie mogła świadczyć usługi telefoniczne abonentom TP SA. Będą mogli płacić abonament telefoniczny Multimedia Polska i zrezygnować z usług telefonicznych TP.

"Jesteśmy pewni, że zarówno WLR, jak i LLU będą źródłem znaczących przychodów i zysków" - powiedział też Andrzej Rogowski.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)