Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Multimedia Polska ogłosiło ofertę zakupu własnych akcji

0
Podziel się:

Dostawca telewizji kablowej i usług telekomunikacyjnych, Multimedia Polska ogłosiło ofertę zakupu do 8,556 mln akcji własnych (stanowiących 5,59 proc. kapitału spółki).

Multimedia Polska ogłosiło ofertę zakupu własnych akcji
(ronen/iStockphoto)

Dostawca telewizji kablowej i usług telekomunikacyjnych, Multimedia Polska ogłosiło ofertę zakupu do 8,556 mln akcji własnych (stanowiących 5,59 proc. kapitału spółki)
. Cena wynosi 9,70 zł za akcję.

_ W ramach w/w oferty zakupu akcji spółka oferuje akcjonariuszom nabycie akcji własnych w liczbie nie większej niż 8 556 701 akcji, co stanowi do 5,59 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu _ - czytamy w raporcie. Oferowana cena zakupu wynosi 9,70 złotego.

Spółka poinformowała, że oferty sprzedaży akcji będą przyjmowane w dniach 16-23 maja 2011 roku._ - Zdecydowaliśmy się na ogłoszenie oferty zakupu, a nie wezwanie z uwagi na wymóg formalno prawny towarzyszący procesowi skupu pakietu mniejszego niż 10 proc. kapitału spółki. W ten sposób proces skupu można przeprowadzić szybciej i sprawniej, zachowując jednak takie terminy, aby każdy miał czas na podjęcie decyzji i załatwienie niezbędnych formalności, co jest istotne dla kupującego i sprzedającego akcje _ - powiedział prezes Andrzej Rogowski.

W przypadku, gdy inwestorzy zdecydują się sprzedać spółce więcej niż 8 556 701 akcji, będzie obowiązywała zasada kolejności złożonych ofert. Oznacza to, że zostaną zaakceptowane wszystkie oferty sprzedaży do dnia poprzedzającego dzień w którym liczba akcji objętych ofertą spółki została przekroczona. Oferty złożone w dniu przekroczenia zostaną zredukowane proporcjonalnie. Oferty sprzedaży akcji złożone po dniu przekroczenia nie zostaną zrealizowane w ogóle.

_ - Nasza polityka w zakresie nabywania akcji własnych jest konsekwentna. Uważamy, że cena jest wciąż dla nas atrakcyjna. Jednocześnie dajemy inwestorom solidną premię względem rynku, dlatego zakładamy, że nasza oferta może spotkać się z dużym zainteresowaniem _ - zaznaczył Rogowski.

Na realizację zakupu akcji własnych spółka przeznaczy środki z zysku za zeszły rok, który został w całości przeznaczony na ten cel. Pod koniec kwietnia ZWZ upoważniło zarząd do przeprowadzenie skupu akcji własnych za kwotę do 83 mln złotych. W wyniku poprzednich skupów akcji własnych, spółka posiada obecnie udziały stanowiące 25,03 proc. kapitału spółki.

W 2010 r. spółka miała 81,52 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej wobec 64,13 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 567,22 mln zł wobec 526,32 mln zł rok wcześniej.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)