Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Multimedia Polska sprzedała obligacje i ogłosiła wezwanie

0
Podziel się:

Spółka przydzieliła obligacje o wartości 400 mln złotych i ogłosiła wezwanie na ponad 30 mln akcji własnych ustalając cenę na 8,75 zł na sztukę.

Multimedia Polska sprzedała obligacje i ogłosiła wezwanie

Dostawca telewizji kablowej i operator telekomunikacyjny, spółka Multimedia Polska, przydzieliła obligacje o wartości 400 mln złotych. Równocześnie spółka ogłosiła wezwanie na 30,64 mln akcji własnych (odpowiadających 20 proc. kapitału), ustalając cenę na 8,75 zł na sztukę.

_ Łącznie spółka ma do dyspozycji z emisji obligacji i kredytu około 730 mln zł. Z pozyskanych środków zostanie zrefinansowane obecne zadłużenie bankowe w wysokości 430 mln zł (w tym 400 mln zł z tytułu kredytu konsorcjalnego zaciągniętego w grudniu 2009 r.). W efekcie zadłużenie bankowe spadnie o 100 mln zł. Pozostałe środki z emisji obligacji tj. około 300 mln zł, spółka przeznaczy w pierwszej kolejności na skup akcji własnych oraz ewentualnie inwestycje _ - napisano w komunikacie.

Całość emisji obligacji objęli krajowi inwestorzy instytucjonalni, w tym OFE, TFI i ubezpieczyciele. Spółka pozyskała 400 mln zł. Oprocentowanie obligacji jest równe stawce bazowej WIBOR powiększonej o marżę. Datę wykupu obligacji określono na 30 listopada 2015 roku.

Równocześnie spółka ogłosiła wezwanie na akcje własne, ustalając cenę na 8,75 zł sztukę. W piątek popołudniu kurs wynosił 8,27 zł po spadku o ok. 0,25 procent.
_ _

_ - Nasze analizy wskazują, że zaproponowana cena będzie atrakcyjna dla wielu inwestorów i liczymy na ich aktywny udział w wezwaniu. Być może część inwestorów zdecyduje się sprzedać nasze akcje i kupić obligację Multimedia Polska, które zapewnią stały i bezpieczny zysk. Teraz dajemy taką możliwość _ - powiedział prezes Andrzej Rogowski.

Zapisy przyjmowane będą od 4 do 18 czerwca. Podmiotem pośredniczącym w wezwaniu jest UniCredit CAIB Poland.

Spółka miała 64,13 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2009 roku wobec 50,27 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 526,32 mln zł wobec 475,44 mln zł rok wcześniej.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)