Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Najnowsza prognoza zysku netto dla KGHM

0
Podziel się:

Prognoza wyników oparta na założeniach budżetu zakłada osiągnięcie w przychodów ze sprzedaży w wysokości 19.418 mln zł i zysku netto 3.804 mln złotych.

Najnowsza prognoza zysku netto dla KGHM
(KGHM)

Rada Nadzorcza KGHM Polska Miedź zatwierdziła we wtorek przedłożony przez zarząd budżet spółki na 2012 r. Prognoza wyników oparta na założeniach budżetu zakłada osiągnięcie w br. przychodów ze sprzedaży w wys. 19.418 mln zł i zysku netto 3.804 mln zł - podała spółka.

_ Na istotne zmniejszenie wyniku netto w stosunku do 2011 roku wpływają przede wszystkim: ujęcie w wyniku 2011 roku sprzedaży aktywów telekomunikacyjnych, zmiana wyceny różnic kursowych, skutki wprowadzenia podatku od wydobycia niektórych kopalin oraz pogorszenie warunków makroekonomicznych _ - podała spółka w komunikacie.

W 2011 roku przychody ze sprzedaży KGHM wyniosły 20,1 mld zł, a zysk netto 11,34 mld zł. Spółka podała też, że zakłada w 2012 roku 10,67 mld zł na inwestycje kapitałowe i 2,1 mld zł na inwestycje rzeczowe.

_ - Wysoki poziom wartości inwestycji kapitałowych wynika ze zrealizowanej w I kwartale 2012 r. transakcji nabycia spółki Quadra FNX Mining Ltd _ - podał KGHM.

KGHM zakłada, że produkcja miedzi elektrolitycznej wyniesie 562,0 tys. ton, a całkowity jednostkowy koszt produkcji miedzi elektrolitycznej z wsadów własnych wyniesie 15.729 zł/t.

W 2011 roku produkcja miedzi elektrolitycznej wyniosła 571 tys. ton._ - Zakładany znaczący wzrost kosztu produkcji miedzi elektrolitycznej ze wsadów własnych w odniesieniu do 2011 r. wynika przede wszystkim z: uwzględnienia podatku od wydobycia niektórych kopalin, począwszy od maja br., zmniejszenia wolumenu produkcji miedzi elektrolitycznej ze wsadów własnych w związku z wykorzystaniem zapasów w 2011 roku (poziom produkcji miedzi w koncentracie utrzymuje się w Spółce na stałym poziomie), niekorzystnej wyceny szlamów anodowych z tytułu niższej planowanej ceny srebra i złota _ - podała spółka.

_ W chwili obecnej trwa proces legislacyjny w zakresie wprowadzenia w/w podatku - Ustawa została uchwalona przez Sejm w dniu 2 marca 2012 r., w dniu 14 marca 2012 r. przyjęta bez poprawek przez Senat, a następnie została skierowana do akceptacji Prezydenta. Ustawa wejdzie w życie w terminie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Ustaw _ - podano.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)