Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Najsłabszy tydzień na Wall Street od czerwca

0
Podziel się:

Dzisiejsza sesja za Oceanem przyniosła kontynuację spadków przy niedużych obrotach.

Najsłabszy tydzień na Wall Street od czerwca
(Kentannenbaum/Dreamstime)
bEEzYZSd

Piątkowa sesja na Wall Street przyniosła kontynuację spadków przy niedużych obrotach. Mijający tydzień był najgorszy dla amerykańskich giełd od ponad miesiąca.

Na zamknięciu Dow Jones Industrial spadł o 0,41 procent do 15.434 punktów, S&P 500 obniżył się o 0,26 procent do 1.693 punktów, a Nasdaq Composite stracił 0,13 procent i spadł do 3.664 punktów.

Piątkowe notowania głównych indeksów z Wall Street Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bEEzYZSf

Indeks S&P 500 stracił w tym tygodniu około 1 procent, a DJI około 1,5 procent. Do sprzedaży inwestorów skłaniały wypowiedzi przedstawicieli Rezerwy Federalnej, którzy zasugerowali, że program skupu aktywów może być ograniczony już we wrześniu.

_ - Zakłada się, że początek nastąpi prawdopodobnie we wrześniu i jedynie bardzo rozczarowujące dane makro do tego czasu mogą to zmienić _ - ocenił Cam Albright, dyrektor z Wilmington Trust Investment Advisors. _ Nie jestem jednak pewien, czy rynek jest gotowy na nagłe zakończenie programu QE3 _ - dodał, wskazując, że uczestnicy rynku oczekują raczej stopniowego jego ograniczania.

Od początku roku S&P 500 jest na około 19-procentowym plusie. Swoje historyczne maksima indeks osiągnął 2 sierpnia, kiedy to zamknął się na poziomie 1.709 punktów. Wskaźnik cena do oczekiwanego zysku dla spółek wchodzących w skład S&P 500 wynosi obecnie 15,4. Na początku tego roku wskaźnik ten znajdował się na poziomie 13,1, a jego 5-letnia średnia wynosi 13,9 - wynika z wyliczeń Bloomebrga.

Notowania S&P500 od początku 2013 roku Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bEEzYZSl

_ - Wyceny akcji są godziwe. Byliśmy świadkami dużego wzrost wskaźników wycen przez ostanie dwa lata. A z punktu widzenia fundamentów nie dostrzegam dużo potencjału wzrostowego _ - ocenił Ivo Weinoehrl, zarządzający w Deutsche Bank Asset Management.

Amerykańskie spółki kończą sezon prezentacji wyników za drugi kwartał 2013 roku. 87 procent spółek z indeksu S&P 500 podało wyniki kwartalne. 72 procent z tych raportów okazywało się lepsze od oczekiwań analityków na poziomie zysku netto. Lepsze od oczekiwań przychody pokazało 56 procent spółek.

Zysk na akcje w przypadku indeksu S&P 500 wzrósł w drugim kwartale średnio o 4,1 procent w skali roku wobec wzrostu o 1,9 procent w pierwszym kwartale. Przychody wzrosły w drugim kwartale o 1,7 procent wobec spadku o 0,8 procent kwartał wcześniej.

Dobrymi wynikami pochwaliła się m.in. spółka Priceline.com. Jej kurs rósł w ciągu dnia o ponad 4 procent. O ponad 7 procent zyskiwał kurs BlackBerry na fali spekulacji o możliwych poszukiwaniach inwestora dla spółki i wycofaniu jej z publicznego obrotu. Przez ostatnie trzy miesiące papiery spółki potaniały o 30 procent.

bEEzYZSm
Czytaj więcej w Money.pl
Wall Street na plusie. Rzutem na taśmę Dow Jones Industrial wzrósł o 0,18 proc. do 15 498,32 pkt. Nasdaq Composite zwyżkował o 0,41 proc. do 3669,12 pkt., zaś indeks S&P 500 - o 0,39 proc. do 1697,48 pkt.
Kolejny dzień spadków na Wall Street Główne indeksy notowały spadki po wypowiedziach przedstawicieli Fedu, którzy zasugerowali, że program skupu aktywów może być ograniczony już we wrześniu.
Na Wall Street największe spadki od czerwca Inwestorzy realizowali zyski po wypowiedziach przedstawicieli Fedu, którzy zasugerowali, że program skupu aktywów może być ograniczony już we wrześniu.
bEEzYZSG
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)