Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Następne biuro „znika” z polskiego rynku kapitałowego?

0
Podziel się:

Na dzisiejszym WZA ma zapaść decyzja dotyczące dalszego funkcjonowanie biura maklerskiego Global Capital Partners Poland. O możliwości zakończenia działalności biuro poinformowało swoich klientów rozsyłając im pisemne zawiadomienia w tej sprawie.

Decydujący wpływ na dalsze losy GCAP będzie miał wynik trwających rozmów z jednym z dużych banków, który według planów miałby wesprzeć biuro w prowadzeniu działalności brokerskiej.

Biuro zaistniało na polskim rynku kapitałowym już 1991r początkowo jako Warszawski Dom Maklerski później przyjmując nazwę Eastbrokers. W chwili obecnej dominującym akcjonariuszem GCAP posiadającym 96% akcji jest austriacki General Commerce Holding.

Jeżeli dojdzie do zakończenia działalności przez GCAP będzie to już kolejne w ostatnim (bardzo krótkim) czasie przypadek zakończenia działalności przez biuro maklerskie spowodowane brakiem poprawy i trwającym obecnie zastojem na rynku. Wcześniej działalność zakończyły m.in: Robert Fleming, Wood&Company, SUR5.NET. Spekuluje się, że przed podobną decyzją w najbliższym czasie stanąć mogą kolejne biura posiadające mały udział w pośrednictwie obrotem papierami wartościowymi. Wśród potencjalnych kandydatów do 'zejścia ze sceny' wymienia się: ABN AMRO. Czas pokaże czy ocieplenie z jakim w ostatnim czasie mamy do czynienia na polskiej giełdzie zahamuje tą zdecydowanie niekorzystną tendencje.

giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)