Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nepentes chce utrzymać wysoką sprzedaż

0
Podziel się:

Nepentes, którego przychody po trzech kwartałach wzrosły o 23,6 proc. do 99,5 mln zł, chce w 2010 roku utrzymać ponad 20 proc. dynamikę zwyżki sprzedaży.

Nepentes chce utrzymać wysoką sprzedaż

Nepentes, którego przychody po trzech kwartałach wzrosły o 23,6 proc. do 99,5 mln zł, chce w 2010 roku utrzymać ponad 20 proc. dynamikę zwyżki sprzedaży. Producent dermokosmetyków i leków planuje w pierwszym kwartale przedstawić prognozy wyników finansnowych na przyszły rok - poinformował dziennikarzy prezes spółki, Łukasz Butruk.

_ W 2010 roku chcemy utrzymać dynamikę wzrostu przychodów powyżej 20 proc. _ - powiedział prezes.

Dodał, że około połowę przyszłorocznej zwyżki sprzedaży mają wygenerować wdrożenia w Polsce ponad 40 nowych produktów, w tym dermatologicznych leków na receptę. Wzrost organiczny w Polsce ma zapewnić 18 proc. zwyżki przychodów, a wzrost eksportu będzie odpowiadał za 30 proc. tego wzrostu.

Po trzech kwartałach 2009 roku eksport stanowił 14 proc. sprzedaży Nepentes.

Obecnie firma produkująca i sprzedająca preparaty dostępne w aptekach ma swoją własną organizację sprzedaży w Bułgarii, Rumunii oraz przedstawicielstwo na Litwie. Na początku 2010 roku Nepentes chce uruchomić sprzedaż poprzez własną spółkę zależną na Słowacji.

Za pośrednictwem Akrikhin Pharmaceuticals polska spółka rozpoczęła w tym roku dystrybucję swojego produktu Emolium w Rosji.

Butruk zapowiedział, że w pierwszym półroczu 2010 możliwe jest wprowadzenia Emolium na rynek brazylijski.

Łącznie grupa Nepentes planuje w przyszłym roku wprowadzenie 123 produktów, część z nich jest już obecna na polskim rynku, a wdrożenie będzie odbywać się na rynkach zagranicznych. W 2009 roku wprowadzanych jest 106 produktów.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)