Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
netia
25.04.2005 08:36

Netia zacznie skupować akcje własne i warranty subskrypcyjne

Netia zacznie skupować akcje własne i warranty subskrypcyjne w celu ich umorzenia 9 maja 2005 roku. Program, na który spółka przeznaczy 120 mln zł, przewidziany jest do 30 czerwca 2006 roku. Spółka może nabyć nie więcej niż 10 proc. kapitału zakładowego - poinformowała w piątek Netia.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Program będzie trwał do dnia 30 czerwca 2006 roku, jednak nie dłużej niż do chwili wyczerpania środków finansowych przeznaczonych na jego realizację przez zwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy z dnia 17 marca 2005 roku" - napisano w komunikacie.

"W ramach programu spółka może nabyć nie więcej niż 10 proc. kapitału zakładowego spółki w wysokości ustalonej na ostatni dzień programu" - dodano.

Netia podała szczegóły programu po uzyskaniu w piątek postanowienia sądu o wpisie do rejestru przedsiębiorców zmiany statutu spółki, dotyczącej możliwości umarzania akcji.

W marcu WZA Netii postanowiło przeznaczyć na zakup akcji i warrantów subskrypcyjnych spółki 120 mln zł.

Netia podała, że dzienny limit liczby nabywanych przez spółkę akcji i warrantów subskrypcyjnych nie może przekroczyć 25 proc. odpowiedniej średniej dziennej wielkości obrotu akcjami lub warrantami subskrypcyjnymi na GPW w ciągu 20 dni poprzedzających bezpośrednio każdy dzień nabycia.

"Akcje własne i warranty subskrypcyjne spółki będą nabywane w ramach programu w celu ich umorzenia i obniżenia kapitału zakładowego spółki. Motywem takiego działania jest obecna stosunkowo niska wycena spółki pomimo dobrego bilansu spółki, a w szczególności takich czynników jak brak zadłużenia spółki i konsekwentne generowanie gotówki przez spółkę" - podała Netia.

"W takim stanie rzeczy zasadne jest wprowadzenie w spółce programu skupu i umarzania akcji własnych oraz warrantów subskrypcyjnych jako alternatywy dla płatności dywidendy w celu konsolidacji akcjonariuszy wokół długofalowych celów spółki" - dodała.

W marcu walne Netii zgodziło się na wypłatę 10 groszy dywidendy na jedną akcję. Dniem ustalenie prawa do dywidendy jest 7 kwietnia, a jej wypłata nastąpi 22 kwietnia.

W poprzednich latach Netia nie wypłacała dywidendy.

W piątek na zamknięciu kurs spółki wyniósł 3,91 zł po wzroście o 0,3 proc.

Tagi: netia, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz