Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Neuca ma przedwstępną umowę kupna ACP Pharma

0
Podziel się

Wartość transakcji będzie prawdopodobnie opiewać na kwotę 432 milionów złotych.

Neuca ma przedwstępną umowę kupna ACP Pharma
(sjlocke/iStockphoto)
bEpxFvZx

Neuca, hurtowy dystrybutor farmaceutyków, zamierza w konsorcjum z funduszem Penta Investments przejąć aktywa holdingu Mediq znajdujące się w Polsce. W wyniku transakcji w skład grupy Neuca wejdzie ACP Pharma, hurtowy dystrybutorów leków. Natomiast ponad 250 aptek należących do sieci Mediq trafi do portfela Penta Investments.

Neuca podpisała przedwstępną umowę kupna ACP Pharma za blisko 432 mln zł. Następnie BRL Center Polska, firma kontrolowana przez Pentę Investments, ma odkupić od Neuki część detaliczną (apteki i punkty apteczne) za 228,7 mln zł.

Sprzedającym jest holenderska spółka Mediq International. Transakcja uzależniona jest od m.in. uzyskania zgody UOKiK. W najbliższym czasie Neuca złoży do Urzędu wniosek w tej sprawie.

bEpxFvZz

_ - Przejęcie ACP Pharma jest elementem naszej strategii związanej ze zwiększaniem naszych udziałów w rynku. Strategię realizujemy, dochowując wierności naszej filozofii: niekonkurowania z naszymi klientami. Z tego powodu przystąpiliśmy do konsorcjum z Penta Investments, która przejmuje detaliczną część biznesu holdingu Mediq _ - poinformował cytowany w komunikacie Piotr Sucharski, prezes Neuca.

Neuca zamierza utrzymać markę ACP Pharma. Zgodnie z porozumieniem Penta zobowiązała się do zapewnienia Neuce finansowania w części równej wartości spółek detalicznych grupy ACP Pharma.

_ - Neuca przejmuje hurtową część ACP Pharma za pomocą środków własnych. Cena zakupu hurtowego dystrybutora to ok. 203 mln zł (cena ta uwzględnia posiadane przez spółki hurtowe środki pieniężnę w wysokości ok. 48,2 mln zł na koniec 2012 r.) _ - podano w raporcie.

Hurtowa część ACP Pharma to, jak podaje Neuca, czwarty pod względem udziałów rynkowych dystrybutor leków w kraju. W ubiegłym roku ACP Pharma miała 7 proc. udziałów w rynku hurtu aptecznego. Doradcą finansowym przy transakcji był BNP Paribas, a doradcą prawnym Weil, Gotshal & Manges.

bEpxFvZF
bEpxFwaa
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)