Notowania

neu
28.08.2014 14:06

Neuca spodziewa się skokowego wzrostu wyników. Dzięki przejęciu

- W całym roku liczymy, że korzyści z integracji, np. dzięki zakupom leków przez hurtownie ACP na warunkach Neuki, wyniosą 30 mln zł - komentuje prezes Sucharski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartosz KRUPA/East News)

Neuca spodziewa się skokowego wzrostu wyników w II połowie roku, dzięki efektom przejęcia ACP Pharma - poinformował prezes Neuki Piotr Sucharski. Spółka podtrzymuje prognozę 90 mln zł zysku netto w 2014 r.

_ - W II kwartale koszty związane z działalnością, doradztwem przy przejęciu i restrukturyzacją ACP Pharma wyniosły ok. 19 mln zł. Korzyści związane z integracją zaś 3 mln zł _ - powiedział prezes na konferencji.

_ - W całym roku liczymy, że korzyści z integracji, np. dzięki zakupom leków przez hurtownie ACP na warunkach Neuki, wyniosą 30 mln zł. A to oznacza, że w kolejnych kwartałach wyniki grupy wzrosną skokowo _ - dodał.

Neuca podtrzymuje prognozę 90 mln zł zysku netto bez zdarzeń jednorazowych w całym 2014 r.

W I półroczu grupa Neuca miała 3.052 mln zł przychodów i 47,1 mln zł zysku netto (36 mln zł po włączeniu zdarzeń jednorazowych).

W II kwartale sprzedaż wyniosła 1.555 mln zł, a zysk netto 10,8 mln zł (12,9 mln zł bez zdarzeń jednorazowych).

Neuca liczy, że do końca roku będzie miała ok. 400 leków marek własnych w ofercie.

_ - Na koniec czerwca w naszym portfelu było 260 leków _ - powiedział Sucharski.

_ - Od września na liście leków refundowanych znajdzie się w sumie 9 naszych produktów. Złożyliśmy wnioski o dodanie 7 kolejnych _ - dodał.

Neuca prognozuje, że w 2014 r. wpisuje z tego segmentu 10,5 mln zł zysku brutto. Po dwóch kwartałach grupa wypracowała 8,2 mln zł zysku brutto przy pozycjach w wysokości 25,6 mln zł.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: neu, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz