Notowania

midas
19.09.2011 13:29

NFI Midas kupi spółkę za pół miliarda złotych

Fundusz zawarł przedwstępną warunkową umowę kupna 100 procent udziałów Conpidon Limited, większościowego udziałowca spółki Aero2.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Yuri_Arcurs/iStockphoto)

NFI Midas zawarł z Litenite Limited przedwstępną warunkową umowę kupna 100 procent udziałów Conpidon Limited, większościowego udziałowca spółki Aero2 - poinformował fundusz. Za udziały NFI Midas zapłaci 548 mln zł, przy założeniu, że dług netto Areo 2 nie będzie wyższy niż 70 mln złotych.

W komunikacie podano, że sprzedający, czyli Litenite Limited z siedzibą w Nikozji na Cyprze, właściciel 80,95 proc. udziałów w spółce Aero2, do dnia podpisania umowy przyrzeczonej (do 16 października br.) wniesie do spółki Conpidon wszystkie udziały w Aero2. W wyniku wykonania umowy przyrzeczonej NFI Midas nabędzie 100 proc. udziałów w Aero2.

W komunikacie podano, że fundusz będzie, najpóźniej do daty zawarcia umowy przyrzeczonej, uprawniony do odstąpienia od umowy, gdy: Aero2 ostatecznie i prawomocnie utraci rezerwację częstotliwości w pasmach 885,1 - 890,1 oraz 930,1 - 935,1 MHz lub Aero2 ostatecznie utraci rezerwację częstotliwości w pasmach 2570 - 2620 MHz lub utrata tych rezerwacji będzie bardzo prawdopodobna.

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: midas, mds, fundusze, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz