Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Nie będzie fuzji Yawalu i Pagedu

0
Podziel się:

Yawal SA oraz Paged SA zrezygnowały z planów połączenia obu spółek. Yawal nie podał powodów rezygnacji z planów połączenia.

Yawal SA oraz Paged SA zrezygnowały z planów połączenia obu spółek - poinformował Yawal w środowym komunikacie.

'Spółki zgodnie postanawiają, że nie będą kontynuować działań określonych uchwałami połączeniowymi uchwalonymi przez walne zgromadzenia obu spółek 15 grudnia 2001 roku i tym samym odstępują od zamiaru połączenia' - napisano w komunikacie.

Yawal nie podał powodów rezygnacji z planów połączenia.

W połowie grudnia 2001 roku odbyły się nadzwyczajne walne zgromadzenia akcjonariuszy Pagedu i Yawalu SA, które zdecydowały o połączeniu obu firm i zmianie nazwy na KED SA.

Przeciw planowanemu połączeniu Pagedu z Yawalem protestowali mniejszościowi akcjonariusze Pagedu. Uważali oni, że parytet wymiany akcji Pagedu na akcje Yawalu jest dla nich niekorzystny.

Przedstawiciele Lasów Państwowych, które mają 12,53 proc. akcji Pagedu, informowali, że kieruje nimi obawa o zniknięcie Pagedu, firmy istniejącej od 70 lat i mającej rozpoznawalny znak towarowy. Ich zdaniem dotychczasowa wycena Pagedu jest zbyt niska, bo firma ma fabryki mebli giętych, zagranicznych odbiorców oraz siedzibę w Warszawie wartą 55 mln zł.

Połączenie obu spółek miało być przeprowadzone przez przeniesienie całego majątku Pagedu na Yawal w zamian za 2.025.000 akcji emisji połączeniowej, które Yawal miał przyznać akcjonariuszom Pagedu.

Parytet wymiany akcji wynosił 3,4:1, czyli za 3,4 akcji Pagedu akcjonariusze mieli otrzymać jedną akcję nowej emisji Yawalu.

Kilka dni temu NWZA Pagedu SA powołało biegłego rewidenta do spraw szczególnych, który ma zbadać zarzuty mniejszościowych akcjonariuszy dotyczące parytetu wymiany akcji między Pagedem a Yawalem.

Na początku czerwca Komisja Papierów Wartościowych i Giełd zawiesiła postępowanie w sprawie wprowadzenia do publicznego obrotu 2.025.000 akcji serii F Yawalu emitowanych w związku z planowanym połączeniem z Pagedem.

KPWiG uzasadniła swoją decyzję koniecznością rozstrzygnięcia przez Sąd Okręgowy w Warszawie zaskarżenia uchwały NWZA Pagedu SA, która dotyczy połączenia ze spółką Yawal SA oraz określa parytet wymiany.

giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)