Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nie zrezygnują z antykryzysowego podatku

0
Podziel się:

Węgierski podatek, którym obłożono wielkie koncerny zostanie utrzymany także po 2012 roku.

Nie zrezygnują z antykryzysowego podatku
(Neilhooting/CC/Flickr)
bEErPOFx

Węgierski rząd nie zrezygnuje w roku 2012 z tzw. podatku antykryzysowego, uchwalonego jesienią ubiegłego roku przez deputowanych.

Podatek, którym obłożono wielkie koncerny przemysłowe, zostanie utrzymany również po tym terminie, mimo iż miał obowiązywać jedynie przez trzy lata.

Rzecznik premiera Peter Szijarto powiedział, że mimo protestu koncernów stanowisko rządu nie uległo zmianie. Rzecznik przypomniał, że podatek corocznie zwiększa wpływy budżetowe o 161 miliardów euro i muszą go płacić nie tylko koncerny zagraniczne, ale i węgierskie. _ Na konkrety za wcześnie - powiedział - ale nie wykluczamy, że po roku 2012 zaproponujemy nowy model podatku, który omówimy z koncernami _.

bEErPOFz

Peter Szijarto poinformował o stanowisku rządu przed decyzją Komisji Europejskiej, która otrzymała skargę 13 czeskich, holenderskich, francuskich i niemieckich koncernów telekomunikacyjnych i energetycznych apelujących o ukaranie Węgier. Zdaniem koncernów, węgierski podatek antykryzysowy jest niezgodny z zasadami wolnej konkurencji. Komisja sprawdza legalność nowego podatku od końca października ubiegłego roku.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/154/t128922.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wegry;wdroza;podatek;antykryzysowy,117,0,752757.html) Węgry wdrożą podatek antykryzysowy Rząd Wiktora Orbana nie zrezygnuje z nowego pomysłu na wyjście z zapaści.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/60/t96060.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/premier;wegier;opodatkowanie;bankow;jest;uczciwe,76,0,647244.html) Premier Węgier: Opodatkowanie banków jest uczciwe Viktor Orban broni planu, który ma dać do 650 mln euro.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/58/t96058.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/wegrzy;tna;etaty;we;wladzach,66,0,621378.html) Węgrzy tną etaty we władzach Partia Viktora Orbana chce o połowę zmniejszyć liczbę członków władz lokalnych.
bEErPOGa
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)