Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Niedługo szczegóły akwizycji AB

0
Podziel się:

AB SA, wrocławski dystrybutor sprzętu IT o szczegółach planowanej emisji akcji chce poinformować przed wrześniowym NWZA.

Niedługo szczegóły akwizycji AB

AB SA, wrocławski dystrybutor sprzętu IT o szczegółach planowanej emisji akcji chce poinformować przed wrześniowym NWZA - poinformował dyrektor finansowy spółki Piotr Nowjalis.

Z emisji akcji z wyłączeniem prawa poboru, AB chce sfinansować przejęcie innego podmiotu. "Nie możemy w tej chwili ujawnić żadnych szczegółów planowanej emisji ani jej konkretnych celów, wszystkie szczegóły odnośnie tej emisji i planów spółki podamy obszernie przed wrześniowym walnym" - powiedział PAP Nowjalis.

Dyrektor finansowy odmówił podania informacji o skali planowanej transakcji, nie podał też charakterystyki spółki którą zainteresowana jest wrocławska firma.

W komunikacie prasowym AB podało, że poza organicznym wzrostem spółka szuka możliwości przejęcia innego podmiotu i pracuje nad akwizycją, która znacząco zwiększyłaby dotychczasowy potencjał firmy. Ewentualna transakcja w dużej mierze miałaby być sfinansowana środkami z nowej emisji akcji.

AB planuje emisję nie więcej niż 5.355.710 akcji serii I, nie więcej niż 402.000 akcji serii J oraz nie więcej niż 115.000 akcji serii K. Akcje te oferowane mają być z wyłączeniem prawa poboru. Walne, które zdecyduje o emisji planowane jest na 21 września.

_ AB chce łącznie wyemitować ponad 5,8 mln akcji. _Walory spółki na GPW notowane są po około 22 zł, co sugeruje, że wartość ewentualnej emisji może być dosyć znacząca.

Spółka zadeklarowała, że z emisji chce pozyskać gotówkę, a jednocześnie planowana jest emisja z wyłączeniem prawa poboru, czyli najprawdopodobniej zostanie ona skierowana do inwestorów kwalifikowanych. To w połączeniu z faktem, że spółka chce emitować warranty subskrypcyjne z prawem do objęcia akcji nowej emisji oznacza, że zależy jej na szybkim pozyskaniu finansowania.

W wywiadzie dla PAP z grudnia 2006 roku prezes AB informował, że spółka szansę na wzrost rentowności widzi m.in. w wyjściu poza granice Polski., a jednym ze sposobów zaistnienia za granicą mogą być akwizycje. Informował wówczas, że AB jest zainteresowane rynkami niezbyt oddalonymi od Polski z wykluczeniem jednak takich rynków jak rosyjski, czy ukraiński.

Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)