Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nieprzychylny raport dla Dom Development

0
Podziel się

Analitycy DM BDM rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla Dom Development od zalecenia "redukuj".

Nieprzychylny raport dla Dom Development
(Gripas/Dreamstime)
bDTHmckB

Analitycy DM BDM, w raporcie z 4 sierpnia, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla Dom Development od zalecenia _ redukuj _ z ceną docelową wyznaczoną na poziomie 39,37 złotego.

Raport został wydany przy cenie 44,49 złotego. W ocenie analityków wyniki finansowe spółki w tym roku będą zbliżone rok do roku.

- _ Zwracamy jednak uwagę, że istotnym zagrożeniem dla tegorocznych wyników dewelopera jest ewentualne opóźnienie w zakończeniu prac w projektach Żoliborz Artystyczny oraz Derby 14/4, które są planowane na 4Q'14. Według naszych założeń sprzedane notarialnie mieszkania z obu inwestycji mają wygenerować łącznie 191 mln zł przychodów (przekazanie 355 lokali). Przesunięcie przekazań na 1Q'15 może skutkować spadkiem zysku netto nawet o 28-29 mln zł _ - napisano.

bDTHmckD

Analityków nie przekonuje strategia dewelopera, która zakłada powolny rozwój i umacnianie pozycji rynkowej. Zwracają uwagę na wysoki poziom relacji kosztów SG&A w stosunku do przychodów. W ich ocenie spółka droga wskaźnikowo.

Analitycy DM BDM spodziewają się, że w 2014 roku Dom Development wypracuje 787,2 mln zł przychodów ze sprzedaży, 63,8 mln zł EBITDA, 60,8 mln zł EBIT oraz 50,8 mln zł zysku netto.

bDTHmcle
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)