Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Niesiołowski: Walka z dziurą w budżecie będzie bolała

0
Podziel się

Zapowiada ofensywę legislacyjną, która ma uratować finanse.

Niesiołowski: Walka z dziurą w budżecie będzie bolała
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEiPRxfV

Stefan Niesiołowski nie kryje, że społeczeństwo odczuje walkę z deficytem budżetowym. W jego ocenie zdecydowane posunięcia są jednak konieczne, aby nie dopuścić do zapaści finansów publicznych.

Wicemarszałek Sejmu jest zdania, że budżet jest nadmiernie obciążony świadczeniami socjalnymi, które są wymuszane przez niektóre związki zawodowe.

POSŁUCHAJ STEFANA NIESIOŁOWSKIEGO:

Niesiołowski liczy, że niedługo Sejm zajmie się projektami rządowymi, które naprawią sytuację finansów. Będzie to oznaczać cięcia budżetowe, które, niestety, odczują wszyscy.

bEiPRxfX

Zdaniem wicemarszałka takie działania są konieczne i w dłuższym czasie przyniosą korzyści dla kraju i obywateli. Niesiołowski jest przekonany, że wraz z planem reformy finansów publicznych pojawią się również projekty naprawiające sytuację w służbie zdrowia. Wicemarszałek Sejmu dodał, że przyspieszyć należy również pracę nad ustawą dotyczącą in vitro.


POSŁUCHAJ STEFANA NIESIOŁOWSKIEGO:

Zdaniem polityka lewica wykorzystuje sprawę in vitro do walki z Kościołem, co według niego jest nieuczciwe i nie sprzyja rozwiązaniu sprawy.

bEiPRxgd
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h//48/86832.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/reforma;administracji;okaze;sie;fikcja,200,0,678088.html) Reforma administracji okaże się fikcją? Eksperci podkreślają, że w Polsce brakuje oceny efektywności pracy urzędników.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/104/t86632.jpg ) ] (http://www.money.pl/podatki/wiadomosci/artykul/podwyzke;vat;odczujemy;juz;w;tym;roku,125,0,678269.html) Podwyżkę VAT odczujemy już w tym roku Teoretycznie zmiana stawek podatku VAT powinna przynieść nam spadek cen żywności. Jednak w praktyce już płacimy więcej - i w tym roku podwyżka sięgnie prawdopodobnie 1 procent.
bEiPRxgy
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)