Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Niższa cena docelowa dla Enegromontażu Południe

0
Podziel się:

Analitycy DM BZ WBK w raporcie z 13 sierpnia obniżyli cenę docelową akcji Energomontażu Południe do 0,1 zł z 0,7 zł poprzednio, podtrzymując rekomendację sprzedaj.

Niższa cena docelowa dla Enegromontażu Południe
(Gripas/Dreamstime)
bEJrLhvV

*Analitycy DM BZ WBK w raporcie z 13 sierpnia obniżyli cenę docelową akcji Energomontażu Południe do 0,1 zł z 0,7 zł poprzednio, podtrzymując rekomendację _ sprzedaj _. *

_ Energomontaż-Południe to kolejna spółka w grupie kapitałowej PBG, która złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości. Zawarcie układu jest tu naszym zdaniem znacznie bardziej prawdopodobne niż w przypadku Hydrobudowy Polska, ponieważ EPD dysponuje majątkiem nieruchomym do spieniężenia. Warto też zauważyć, że spółka jest w 100 proc. zaangażowana w inwestycje w sektorze energetycznym, a prognozy dla tej gałęzi gospodarki są znacznie bardziej atrakcyjne niż dla sektorów budownictwa drogowego czy ogólnego, w których działa Hydrobudowa _ - napisano w raporcie.

_ Z drugiej strony spółka EPD poświęciła już jednak dużo czasu na nieskuteczne próby sprzedaży swoich nieruchomości, a niedawny spór z jej kluczowym klientem, grupą Alstom, źle wróży ewentualnej dalszej współpracy. W związku z ogłoszoną niewypłacalnością oszacowaliśmy wartość netto aktywów spółki na 0,1 zł za akcję i wyjątkowo zdecydowaliśmy się oprzeć cenę docelową na tych obliczeniach _ - dodano.

bEJrLhvX

W dniu wydania raportu za akcje spółki płacono 0,21 zł. W piątek o godz. 10.30 akcje spółki kosztowały także 0,21 zł.

bEJrLhwy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)