Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Noble Securities wystawił negatywną rekomendację dla akcji Aliora

0
Podziel się:

Analitycy Noble Securities, w raporcie z 30 sierpnia, wydali rekomendację 'redukuj' dla akcji Alior Banku. Cenę docelową wyznaczono na 77,6 złotego.

Noble Securities wystawił negatywną rekomendację dla akcji Aliora
(Wajszczak/Reporter)
bEslXtNh

Analitycy Noble Securities, w raporcie z 30 sierpnia, wydali rekomendację _ redukuj _ dla akcji Alior Banku. Cenę docelową wyznaczono na 77,6 złotego.

W dniu wydania rekomendacji kurs akcji banku wynosił 88,5 zł. Zdaniem analityków wycena banku nie prezentuje się atrakcyjnie na tle konkurencyjnych podmiotów.

_ - Przy obecnych poziomach cenowych wydaje nam się, że wycena Alior Bannku nie prezentuje się atrakcyjnie na tle walorów konkurencji. Bank notowany jest z premią patrząc na wskaźniki P/BV. Mając na uwadze czynniki ryzyka opisane poniżej, premia ta w naszej opinii nie jest uzasadniona. Dodatkowo widzimy ryzyko podaży 34 proc. akcji ze strony głównego akcjonariusza, Carlo Tassara _ - napisano w raporcie.

bEslXtNj

Zdaniem analityków bank ma duży _ apetyt na ryzyko _ i przyciąga klientów o wysokim profilu ryzyka w segmencie kredytów gotówkowych. Ta grupa klientów w opinii Noble miałaby problem z uzyskaniem kredytu w innych bankach, prowadzących bardziej konserwatywną politykę ryzyka kredytowego.

_ - Alior Bank oferuje klientom niską ratę kredytu, proponując dłuższe okresy spłat w porównaniu z innymi bankami (np. niezabezpieczony kredyt gotówkowy na 10 lat) przy jednoczesnym doliczaniu bardzo dużych kosztów związanych z ubezpieczeniem _ - informuje w rekomendacji Noble Securities.

_ - Po interwencji KNF, bank zmienił sposób ujmowania przychodów z bancassurance. W naszej opinii banki, takie jak Alior, będą musiały przychylić się do rekomendacji nadzoru zmieniając sposób ujmowania przychodów z tytułu wynagrodzenia za usługi ubezpieczenia zgodnie z zasadą współmierności przychodów i kosztów _ - dodano.

W środę ok. godz. 13.40 kurs akcji Alior Banku wynosi 89,95 zł i po wzroście o 0,78 procent.

bEslXtNp
bEslXtNK
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)