Notowania

ceramika nowa gala
17.12.2009 12:52

Nowa Gala chce kupić mołdawską firmę

Ceramika Nowa Gala podpisała list intencyjny dotyczący zakupu udziałów w spółce produkcyjnej w Mołdawii, prowadzącej zaawansowaną budowę fabryki ceramicznych płytek ściennych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Nejron/Dreamstime)

Wartość transakcji wyniesie ok. 3,3 mln euro.

Transakcja dokonana zostanie za pomocą spółki celowej, która zostanie utworzona na potrzeby tej transakcji i która obejmie 100 proc. udziałów w spółce produkcyjnej. Docelowo Ceramika Nowa Gala i EBOR będą posiadać ok. 75 proc. udziałów w spółce celowej, przy czym Ceramika Nowa Gala będzie udziałowcem większościowym. Pozostałe udziały obejmą dotychczasowi udziałowcy spółki produkcyjnej.

Docelowe moce produkcyjne powstającej fabryki wyniosą ok. 3,7 mln mkw. płytek rocznie. Rozruch pierwszej linii będzie możliwy po około sześciu miesiącach od sfinalizowania przejęcia, a drugi etap będzie realizowany w 2011 roku.

Głównymi rynkami, na których sprzedawane będą płytki z powstającego zakładu, będą Mołdawia, Ukraina, Rumunia i wybrane kraje bałkańskie.

Powstająca fabryka zlokalizowana jest w specjalnej strefie ekonomicznej położonej blisko stolicy kraju - Kiszyniowa. Mołdawia ma umowy o wolnym handlu z krajami UE oraz krajami byłego WNP, w tym Ukrainą i Rosją.

Ponadto inwestycja otworzy możliwość rozwoju sprzedaży eksportowej płytek podłogowych produkowanych w zakładach Ceramiki Nowej Gali w Polsce, tworząc kompletną ofertę sprzedaży płytek ceramicznych na rynki krajów Europy Południowo-Wschodniej.

W pierwszym kwartale 2010 roku zostanie przeprowadzone przez Nową Galę badanie przejmowanej spółki. W tym okresie planowane są również negocjacje umów z EBOR.

Ceramika Nowa Gala nie planuje emisji akcji w celu sfinalizowania tej akwizycji.

Tagi: ceramika nowa gala, cng, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz