Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nowe rekomendacje dla spółek z branży budowlanej

0
Podziel się

DM mBanku rekomenduje "trzymaj" Budimex, "kupuj" Elektrobudowę i Unibep oraz "akumuluj" Erbud.

Nowe rekomendacje dla spółek z branży budowlanej
(peepo/iStockphoto)
bEgAJmxx

Analitycy Domu Maklerskiego mBanku, w raporcie z 21 stycznia, podtrzymali rekomendację _ trzymaj _ dla Budimeksu, _ kupuj _ dla Elektrobudowy i Unibepu oraz _ akumuluj _ dla Erbudu. Cena docelowa Budimeksu została ustalona na 133,7 zł, Elektrobudowy na 140,7 zł, Erbudu na 36,6 zł, a Unibepu na 10,2 zł.

W ocenie analityków DM mBanku pozytywne skutki ożywienia powinny najpierw odczuć spółki specjalizujące się w budownictwie kubaturowym, gdzie poprawa koniunktury postępuje szybciej.

_ - W 2014 r. wyniki Unibepu i Erbudu będą ponadto wspierane przez silny rozwój pozostałych segmentów działalności. Rekomendujemy kupno Elektrobudowy, która w 2014 r. powinna uporać się z problemami w segmencie przemysłu, a w 2015 r. czerpać zyski z posiadanych kontraktów dla PSE i Tauronu. Zalecamy trzymanie akcji Budimeksu. Spółka jest relatywnie droga na wskaźnikach, a wzrost wyników 2015 r. w całości opiera się na kontraktach, których Budimex jeszcze nie ma w backlogu. Na poprawie otoczenia konkurencyjnego skorzystać powinny mniejsze spółki podwykonawcze. W tej grupie atrakcyjnie wycenione są m.in. Herkules i Elektrotim _ - napisano w raporcie.

bEgAJmxz

Analitycy zwracają uwagę, że większość zdrowych finansowo spółek z branży budowlanej w 2013 r. zwiększyła portfel zamówień: Elektrobudowa (+91 proc. rdr), ZUE (+40 proc. rdr), Erbud (+19 proc. rdr), Unibep (+18 prc. rdr), co wpłynie na wzrost przychodów w 2014 i 2015 r.

_ - Zarządy zgodnie deklarują, że jakość posiadanych portfeli zamówień jest lepsza niż przed rokiem, co powinno być odzwierciedlone w poprawie marż w bieżącym roku. W analizowanych przez nas spółkach mediana wzrostu przychodów wynosi 11 proc. w 2014 r. i 6 proc. w 2015 r. Mediana wzrostu zysku netto wynosi 44 proc. w 2014 r. i 30 proc. w 2015 r. _ - napisano.

Wyraźnego wzrost przychodów w spółkach specjalizujących się w budownictwie infrastrukturalnym i energetycznym analitycy spodziewają się dopiero w 2015 r. wraz z uruchomieniem projektów finansowanych z nowej perspektywy budżetowej UE oraz zakończeniem projektowania nowych bloków energetycznych.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bEgAJmya
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)