Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nowi akcjonariusze PCC Rokita otrzymają do 15 procent udziałów

0
Podziel się:

KNF w środę zatwierdziła prospekt firmy.

Nowi akcjonariusze PCC Rokita otrzymają do 15 procent udziałów
(peepo/iStockphoto)
bEDiwYvF

Udział akcji posiadanych przez nowych akcjonariuszy PCC Rokita po emisji wyniesie do 15 procent.

KNF w środę zatwierdziła prospekt firmy. Spółka podała, że po emisji udział akcji posiadanych przez nowych akcjonariuszy wyniesie do 15 procent, zaś ich udział w liczbie głosów do 10 procent.

PCC Rokita zakłada przeprowadzenie IPO jeszcze w tym półroczu._ - (...) nasza długoterminowa strategia finansowa bazuje na dywersyfikacji źródeł finansowania działalności. Do tej pory opierała się ona na dwóch filarach - kredytach bankowych oraz emisjach obligacji. Teraz chcemy pozyskać środki w drodze publicznej emisji akcji _ - poinformował cytowany w raporcie Rafał Zdon, wiceprezes PCC Rokita.

bEDiwYvH

Oferującym akcje jest DM BDM. PCC Rokita zajmuje się produkcją i handlem produktami chemicznymi, w które zaopatruje inne branże przemysłu - przemysł tworzyw sztucznych, chemii przemysłowej i gospodarczej, chłodniczy, farmaceutyczny, spożywczy, budowlany, samochodowy, tekstylny oraz górniczy.

Działalność grupy opiera się na trzech kompleksach. 51 procent przychodów stanowi produkcja polioli, 38 procent segment chlorowy, a 7 procent segment chemii fosforu.

W najbliższych latach spółka planuje m.in. intensywny rozwój segmentu polioli i systemów poliuretanowych, koncentrując się rozwoju produktów specjalistycznych (generujących wyższe marże). Planowane inwestycje mają na celu zwiększenie zdolności produkcyjnych i poszerzenie portfolio produktów.

Program inwestycyjny spółki na lata 2014-16 zakłada wydatki na poziomie ponad 400 mln zł.

bEDiwYvN

W 2013 roku grupa miała przychody na poziomie 1,1 mld zł. Zysk operacyjny wyniósł 77,2 mln zł, a zysk z działalności kontynuowanej 58,3 mln zł. Od 2006 roku PCC Rokita wypłaca 100 proc. zysku w formie dywidendy.

bEDiwYwi
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)