Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Noworoczne spadki na Wall Street

0
Podziel się

Wall Street rozpoczęła notowania na czerwono i tak pozostała do końca sesji.

Noworoczne spadki na Wall Street
(Xinhua/eyevine/EAST NEWS)
bEgSRBKJ

Świat finansów rozpoczyna nowy rok od silnych spadków na najważniejszych parkietach giełdowych oraz umocnienia amerykańskiego dolara. Czego możemy spodziewać się w 2014 roku?

Podczas europejskiej części sesji poznaliśmy odczyty PMI dla przemysłu najważniejszych gospodarek strefy euro. Warte odnotowania były bardzo dobre informacje napływające z Hiszpanii i Włoch. Tamtejsze odczyty PMI pozytywnie zaskoczyły rynki finansowe dając nadzieję, że południe Europy wkroczy w najbliższych miesiącach na ścieżkę ożywienia gospodarczego.

Wall Street rozpoczęła notowania na czerwono i w takim kolorze pozostała już do końca sesji. Odczyty na temat wniosków o zasiłek dla bezrobotnych, PMI USA, ISM nie były większym zaskoczeniem, nie wywołały też większej zmienności na rynkach finansowych, na których można było obserwować silne spadki indeksów giełdowych oraz umocnienie amerykańskiego dolara.

bEgSRBKL

Zobacz, w jakich nastrojach nowy rok rozpoczęli inwestorzy z USA Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Czego możemy spodziewać się w 2014 roku? Najważniejszą kwestią dla inwestorów jest obecnie wyczekiwanie na pierwszą od wielu tygodni, większą korektę indeksów giełdowych. Reakcja na grudniowe QE tapering największe niedźwiedzie zamieniła w byki, które w tym momencie wyczekują na korektę, aby móc dołączyć do obecnej hossy na rynkach.

Kolejnym istotnym tematem jest umocnienie amerykańskiego dolara. Powolne wychodzenie z programu luzowania ilościowego Fed w połączeniu z gołębim nastawieniem EBC powinno w najbliższych miesiącach przynieść długo wyczekiwane i zapowiadane spadki na najważniejszej parze walutowej EURUSD.

Trwałość ożywienia w USA, wychodzenie z recesji w Europie, oddalenie wizji twardego lądowania w Chinach, nowy prezes Fed w obliczu QE tapering, gołębia polityka EBC to najważniejsze tematy na rynkach finansowych w najbliższych miesiącach.

bEgSRBKR

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bEgSRBLm
KOMENTARZE
(0)