Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
jelfa
07.02.2006 09:54

Nowy gracz w walce o Jelfę

Enterprise Fund V, fundusz private equity zarządzany przez Enterprise Investors, ogłosił wezwanie do sprzedaży 66% akcji Jelfy, oferując 90 zł za akcję. Wezwanie będzie ważne w przypadku złożenia zapisów na co najmniej 50% plus jedną akcję, a zapisy będą przyjmowane 15-28 lutego.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Enterprise Fund V, fundusz private equity zarządzany przez Enterprise Investors, ogłosił wezwanie do sprzedaży 66% akcji Jelfy, oferując 90 zł za akcję. Wezwanie będzie ważne w przypadku złożenia zapisów na co najmniej 50% plus jedną akcję, a zapisy będą przyjmowane 15-28 lutego. *

„Polish Enterprise Fund V, fundusz private equity zarządzany przez Enterprise Investors (EI), poinformował Komisję Papierów Wartościowych i Giełd, że ogłosił warunkowe – pod warunkiem możliwości nabycia co najmniej pakietu 50% plus 1 akcja – wezwanie na 66% akcji spółki Jelfa SA przy wycenie 90 zł za akcję” – podano w komunikacie.

W poniedziałek na zamknięciu notowań na GPW za akcję Jelfy płacono 87 zł, po spadku o 1,15% wobec piątkowego zamknięcia.

EI podkreśliło, że w styczniu br. uzyskało zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) na przeprowadzenie transakcji.

EI tłumaczy tę decyzję „brakiem widocznych postępów w negocjacjach” z wybranym do wyłącznych negocjacji inwestorem.

Tymczasem w poniedziałek Arkadiusz Krężel, prezes Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP), posiadającej 26,11% jeleniogórskiej spółki, powiedział, że sprzedaż Jelfy może odbyć się zgodnie z harmonogramem, który przewiduje zawarcie transakcji 9 lutego. Jeszcze w poniedziałek rada nadzorcza Jelfy miała zająć się wynegocjowaną umową i ceną, a wkrótce potem – walne zgromadzenie Agencji, która jest jednoosobową spółką Skarbu Państwa.

W listopadzie ubiegłego roku zespół negocjacyjny w procesie pozyskania inwestora strategicznego dla spółki Jelfa wybrał litewską firmę AB Sanitas do kupna 47% akcji tej spółki. Swoje pakiety akcji sprzedać mają ARP, Skarb Państwa (3,92% akcji Jelfy) oraz grupa PZU SA (16,70%).

Według EI, Sanitas zaoferował 87,1 zł za walor Jelfy.

„Dzięki dostępnym na rynku informacjom o dobrych wynikach sprzedaży Jelfy w drugiej połowie ubiegłego roku, EI zdecydował się znacząco podnieść oferowaną w wezwaniu cenę do kwoty 90 zł za akcję, czyli powyżej oferty, która została pierwotnie wybrana przez ARP” – podało Enterprise Investors.

Po trzech kwartałach 2005 roku Jelfa miała 14,10 mln zł zysku wobec 4,24 mln zł zysku rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 206,88 mln zł wobec 164,47 mln zł.

EI podało też, że w przypadku nadsubskrybcji w tym wezwaniu rozważy nabycie do 100% akcji Jelfy po identycznej wycenie, czyli 90 zł za akcję, aby umożliwić aktualnym inwestorom całkowite pozbycie się walorów spółki.

„W przypadku, gdyby w obecnym wezwaniu Agencja Rozwoju Przemysłu, Skarb Państwa oraz Powszechny Zakład Ubezpieczeń zbyły wszystkie posiadane akcje, Enterprise Investors jest gotowy pozostać na poziomie niższym niż 66%” – głosi komunikat.

EI wierzy też w możliwość uzgodnienia pakietu socjalnego z załogą Jelfy na warunkach porównywalnych do wynegocjowanych z wybranym poprzednio inwestorem.

Tagi: jelfa, sanitas, ei, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz