Notowania

bio
08.11.2009 19:04

Nowy zarząd przyspieszy restrukturyzację Biotonu

Rada nadzorcza Biotonu zobowiązała nowy zarząd spółki do przyspieszenia restrukturyzacji Biotonu tak, aby w poszczególnych spółkach grupy osiągnięte zestały dodatnie przepływy finansowe w 2010 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Prebranac/Dreamstime.com)

*Rada nadzorcza Biotonu zobowiązała nowy zarząd spółki do przyspieszenia restrukturyzacji Biotonu tak, aby w poszczególnych spółkach grupy osiągnięte zestały dodatnie przepływy finansowe w 2010 roku - poinformował Bioton w komunikacie prasowym. *

W piątek wieczorem Bioton podał, iż Janusz R. Guy z powodów osobistych zrezygnował z funkcji prezesa Biotonu, a nowym prezesem został Sławomir Ziegert.

_ Rada Nadzorcza Bioton SA zobowiązała nowy zarząd do przyspieszenia procesu restrukturyzacji Biotonu, a przede wszystkim jego grupy kapitałowej w szczególności poprzez redukcję kosztów i pełniejsze niż dotychczas wykorzystanie synergii sprzedażowych i badawczo-rozwojowych, w celu osiągnięcia dodatnich przepływów finansowych w poszczególnych spółkach Grupy już w 2010 roku _ - napisano w komunikacie.

_ Jednym z zadań wskazanych przez Radę jest również przyspieszenie prac w zakresie komercjalizacji na nowych rynkach produktów leczniczych Spółki, w szczególności rekombinowanej insuliny ludzkiej, szczepionki przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu B, hormonu wzrostu o przedłużonym działaniu oraz interferonu beta _ - dodano.

Nowy prezes Biotonu zapowiada, że chciałby zakończyć restrukturyzację Biotonu do końca tego roku.

_ Obejmując kierownictwo Biotonu, podejmuję się przyspieszenia realizacji strategii spółki. Dzięki dwukrotnemu podniesieniu kapitału przez spółkę oraz sprzedaży fabryki w Rosji, Bioton znajduje się w dobrej kondycji. Proces restrukturyzacji trwa i bardzo będę chciał go przyspieszyć i zamknąć do końca roku _ - powiedział Ziegert cytowany w komunikacie.

Janusz R. Guy kierował firmą od 16 styczna 2009 roku. Pozostanie on związany z grupą do 31 stycznia 2010 roku w charakterze doradcy rady nadzorczej, będzie także wspierać zarząd w finalizacji procesu budżetowania spółek z grupy.

Sławomir Ziegert od ponad 16 lat związany jest z branżą farmaceutyczną pracując w Polsce i zagranicą dla takich światowych koncernów jak Eli Lilly, Egis Group (część grupy Servier) oraz Ipsen.

Tagi: bio, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz