Notowania

new world resources
05.10.2010 15:59

NWR ogłosił wezwanie na akcje Bogdanki

New World Resources będzie kupować akcje Bogdanki po cenie 100,75 złotego za walor.

Podziel się
Dodaj komentarz
(bogdanka.eu/Materiały prasowe)

New World Resources ogłosił wezwanie do zapisów na sprzedaż akcji Bogdanki po cenie 100,75 złotych za jedną akcję oraz łącznie 3.427 mln złotych za wszystkie akcje.

Proponowana cena zapewnia premię w wysokości 13 procent w stosunku do ceny zamknięcia dla akcji Bogdanki z dnia 4 października 2010 roku. Przewiduje się, że okres przyjmowania zapisów będzie trwał od 25 października 2010 roku do 29 listopada 2010 roku. Może on zostać wydłużony łącznie do 120 dni w określonych okolicznościach przewidzianych przepisami prawa polskiego. Wezwanie dojdzie do skutku, jeśli inwestorzy zapiszą się na 75 proc. akcji Bogdanki.

NWR ocenia, że po połączeniu powstanie środkowoeuropejski lider w sektorze, posiadający rezerwy w wysokości 658 mln ton z długoterminowo przewidywaną produkcją na poziomie około 25 mln ton węgla rocznie.

_ - Połączenie NWR i Bogdanki stworzy lidera przemysłu wydobycia węgla w Europie Środkowej z Polską będącą w samym centrum przyszłego rozwoju. Dzięki rozwiniętej bazie rezerw, różnorodności produktowej i geograficznej, a także uzupełniającym się bazom klientów, połączona grupa posiadała będzie potencjał oraz zasoby stwarzające silną platformę do przyszłych konsolidacji w regionie - podsumowuje Mike Salamon, pełniący funkcję prezesa NWR . _

NWR chce wycofać Lubelski Węgiel Bogdanka z warszawskiej giełdy. Planuje też przenieść miejsce rejestracji spółki do Wielkiej Brytanii.

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )

Wezwanie dojdzie do skutku, gdy będą zapisy na 75 proc. akcji Bogdanki.

Tagi: new world resources, nwr, bogdanka, lwb, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz