Notowania

nwr
22.01.2014 21:02

NWR przeanalizuje strukturę kapitałową grupy

Wyniki za 2013 rok NWR poda 13 lutego 2014 r.

Podziel się
Dodaj komentarz
(CribbVisuals/iStockphoto)

New World Resources rozpoczyna przegląd struktury kapitałowej grupy m.in. w związku z bieżącą trudną sytuacją rynkową - podał NWR w komunikacie prasowym. BXR Mining, główny akcjonariusz NWR, jest gotów zainwestować kapitał, jeśli nowa struktura będzie zadowalająca.

NWR podał, że chce przeanalizować, czy obecna struktura kapitałowa spółki jest odpowiednia w związku z trudną sytuacją rynkową i presją na ceny węgla koksującego oraz energetycznego, nieprzedłużeniem niewykorzystanego kredytu odnawialnego (RCF) w wysokości 100 mln euro, wygasającego 7 lutego oraz spodziewanym zmniejszeniem należących do grupy operatywnych rezerw węgla.

_ Analiza będzie dotyczyć przede wszystkim bilansu grupy oraz weźmie pod uwagę wszystkie dostępne opcje i nie ma mieć żadnego wpływu na klientów, pracowników, wspólników, dostawców ani wierzycieli handlowych grupy. Spółka będzie kontynuować swoją działalność tak jak zwykle i skupiać się na wdrażaniu ogłoszonych wcześniej środków zmierzających do poprawy efektywności i optymalizacji kosztów _ - napisano w komunikacie.

NWR przypomniał, że osiągnięto postęp związany z restrukturyzacją OKD, górniczej spółki zależnej od NWR. Obniżono koszty ogólne oraz jednostkowe koszty wydobycia, zawarto układ zbiorowy ze związkami zawodowymi OKD, sprzedano spółkę zależną OKK Koksovny oraz podpisano memorandum z rządem Republiki Czeskiej w sprawie zamknięcia kopalni Paskov.

_ Akcjonariusz większościowy spółki, BXR, potwierdził, że będzie dalej wspierał spółkę oraz jej strategię biznesową. BXR wskazał, że zarówno on jak i jego akcjonariusze są gotowi do zainwestowania nowego kapitału własnego w zmienioną i zadowalającą ich strukturę kapitałową _ - napisano.

Dla analizy nie ustalono żadnych ram czasowych. Doradcą finansowym projektu jest Blackstone Group International Partners LLP, a doradcą prawnym White & Case.

Wyniki za 2013 rok NWR poda 13 lutego 2014 r.

Tagi: nwr, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz