Notowania

nwr
20.06.2012 09:14

NWR rozpocznie przymusowy wykup akcji

Izba Handlowa przy Sądzie Apelacyjnym w Amsterdamie wydała wczoraj rozstrzygnięcie dla NWR w sprawie przymusowego wykupu akcji, w którym zobowiązała obecnych posiadaczy akcji do przeniesienia posiadanych przez nich akcji na rzecz NWR Plc za cenę 3,96 euro za jedną akcję.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Monkeybusinessimages/Dreamstime)

*Izba Handlowa przy Sądzie Apelacyjnym w Amsterdamie wydała wczoraj rozstrzygnięcie dla NWR w sprawie przymusowego wykupu akcji, w którym zobowiązała obecnych posiadaczy akcji do przeniesienia posiadanych przez nich akcji na rzecz NWR Plc za cenę 3,96 euro za jedną akcję. *

Cena została oparta o cenę zamknięcia akcji serii A NWR Plc na giełdzie w Pradze z 18 czerwca 2012 roku (101,00 koron czeskich). Cena zostanie podwyższona o odsetki ustawowe od 19 czerwca 2012 roku do dnia przeniesienia akcji na rzecz NWR Plc.

- _ NWR Plc zamierza rozpocząć dokonywanie wypłat ceny nabycia oraz realizację transakcji nabycia akcji od pozostałych akcjonariuszy po upływie terminu trzech miesięcy, w którym przysługuje środek odwoławczy od rozstrzygnięcia, to jest po dniu 19 września 2012 roku _ - podała spółka.

- _ Płatności i operacje przeniesienia będą realizowane po tej dacie, chyba że zostaną wniesione odwołania. Z zastrzeżeniem określonych powyżej warunków, NWR Plc ustali dzień zapłaty ceny nabycia i realizacji transakcji nabycia akcji od pozostałych akcjonariuszy po dniu 19 września 2012 roku, tj. po upływie terminu trzech miesięcy przewidzianego do wniesienia odwołania. Po tym dniu NWR Plc zamierza wydać komunikat prasowy, w którym określi datę operacji przeniesienia oraz przekaże inne informacje konieczne w celu przeniesienia akcji _ - podano.

W lipcu 2011 roku, NWR Plc i NWR NV ogłosiły, że NWR Plc wystąpiła do Izby Handlowej przy Sądzie Apelacyjnym w Amsterdamie z wnioskiem o wszczęcie postępowania w sprawie obowiązkowego wykupu (squeeze-out) zgodnie z prawem holenderskim, w ramach którego NWR Plc zamierza nabyć wszystkie pozostałe akcje serii A w NWR NV.

Tagi: nwr, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz