Notowania

brk
20.09.2011 08:19

NWZ Barlinka zdecyduje 18 X o emisji akcji

Akcjonariusze producenta podłóg Barlinek w dniu 18 października mają zdecydować o upoważnieniu zarządu do podwyższania kapitału zakładowego.

Podziel się
Dodaj komentarz

Akcjonariusze producenta podłóg Barlinek w dniu 18 października mają zdecydować o upoważnieniu zarządu do podwyższania kapitału zakładowego, w ramach kapitału docelowego poprzez emisję nie więcej niż 108.877.500 akcji, poinformowała spółka w projektach uchwał na nadzwyczajne walne zgromadzenie. Obecnie kapitał Barlinka dzieli się na 145.170.000 akcji.

W projektach uchwał podano, że zarząd spółki ma być upoważniony do dokonywania podwyższenia kapitału zakładowego w okresie dwóch lat od zarejestrowania przez sąd zmiany statutu w tej sprawie oraz dokonania emisji poprzez zaoferowanie akcji dotychczasowym akcjonariuszom w ramach prawa poboru.

_ - Uchwała w sprawie upoważnienia zarządu do dokonywania podwyższenia kapitału zapewni spółce możliwość elastycznego i sprawnego działania w granicach określonych przez obowiązujące prawo i treść uchwały, co zwiększy szanse na rozwój spółki, w warunkach utrudnionego dostępu do finansowania oferowanego przez banki _ - czytamy w komunikacie.

W I poł. 2011 roku spółka miała 20,30 mln zł skonsolidowanej straty netto wobec 33,67 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 309,52 mln zł wobec 278,94 mln zł.

Tagi: brk, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz