Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

NWZA Mirbudu zdecyduje o emisji akcji

0
Podziel się:

Akcjonariusze Mirbudu zdecydują o upoważnieniu zarządu do podwyższenia kapitału zakładowego w granicach kapitału docelowego o nie więcej niż 3 mln zł poprzez
emisję do 30 mln akcji.

NWZA Mirbudu zdecyduje o emisji akcji
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEJJXUrp

Akcjonariusze Mirbudu zdecydują o upoważnieniu zarządu do podwyższenia kapitału zakładowego w granicach kapitału docelowego o nie więcej niż 3 mln zł poprzez emisję do 30 mln akcji - poinformowała spółka w środowym komunikacie.

Zarząd upoważniony ma być do emisji w okresie 3 lat od wpisu do rejestru zmiany statutu w tej sprawie.

_ Konkurencyjny rynek produktów i usług wymaga od spółki efektywnego i sprawnego systemu decyzyjnego zwłaszcza w przedmiocie finansowania inwestycji, tak aby okres czasu pomiędzy podjęciem decyzji inwestycyjnej do chwili pozyskania środków na realizację planowanych przedsięwzięć był jak najkrótszy _ - napisano w komunikacie.

bEJJXUrr

_ Jest to konieczne zarówno dla sprawnego przystępowania do nowych projektów, jak i na potrzeby ewentualnych przejęć innych podmiotów z branży, prowadzących działalność zgodną ze strategią spółki. Tym bowiem celom służyć mają przede wszystkim środki pozyskane z emisji nowych akcji _ - dodano.

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Mirbudu zwołano na 17 listopada.

bEJJXUrS
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)