Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

NWZA PGNiG zajmie się konsolidacją spółek

0
Podziel się

Zwołane na 28 lipca nadzwyczajne walne PGNiG zajmie się wyrażeniem zgody na konsolidację spółek serwisowych, oraz kwestią sprzedaży posiadanych przez PGNiG akcji spółki Izostal.

NWZA PGNiG zajmie się konsolidacją spółek
(Materiały prasowe)
bEinsTiZ

Zwołane na 28 lipca nadzwyczajne walne PGNiG zajmie się wyrażeniem zgody na konsolidację spółek serwisowych, oraz kwestią sprzedaży posiadanych przez PGNiG akcji spółki Izostal - poinformował PGNiG w czwartkowym komunikacie.

Propozycje uchwał na walne zakładają, że konsolidacja firm serwisowych zostanie przeprowadzona przez spółkę PGNiG Technologie.

_ Do zadań Spółki, do której wniesione zostaną akcje/udziały spółek serwisowych, należałby między innymi strategiczny nadzór nad działalnością spółek branży wykonawczej, projektowej i inżynieryjnej oraz przebudowa struktury posiadanych aktywów i opracowanie strategii dalszego działania _ - napisano w uzasadnieniu uchwały.

bEinsTjb

_ Zgodnie z wynikami wcześniejszych analiz, zakłada się, że przeprowadzenie powyższego procesu pozwoli w perspektywie, na wygenerowanie efektów skali i synergii, co m.in. zwiększy siłę przetargową i zdolność konkurowania na rynku krajowych i międzynarodowych zamówień _ - dodano.

PGNiG planuje ponadto uzyskać zgodę walnego na sprzedaż posiadanych akcji spółki Izostal w drodze przymusowego odkupu przez akcjonariuszy posiadających nie mniej niż 95 proc. kapitału Izostalu.

PGNiG szacuje wartość posiadanych przez siebie akcji Izostalu na 1,7 mln zł. Jednocześnie spółka liczy się z możliwością umieszczenie stosownego projektu uchwały w walnym Izostalu dopiero w roku przyszłym.

bEinsTjC
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)