Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Obama chce planu. Kongres przyspieszy?

0
Podziel się

Rosną naciski na Senat, by szybko przyjąć pakiet ratunkowy.

Obama chce planu. Kongres przyspieszy?
(PAP/EPA)
bEiYYUzp

Prezydent USA ponownie wezwie Kongres do przyspieszenia prac nad przyjęciem planu ratunkowego dla gospodarki USA,

Jak przypomina BBC chociaż plan został przyjęty już przez Izbę Reprezentantów i w najbliższy wtorek ma przejść przez Senat, to jego wersje przyjęte przez obie izby różnią się.

Obie izby będą musiały ustalić wspólną wersję planu, tak by jednolity tekst trafił na biurko prezydenta przed 16 lutego.

bEiYYUzr

Obama podkreśla, że jak najszybsze przyjęcie pakietu o wartości mogącej dojść do 900 mld dolarów jest _ absolutnie niezbędne _.

ZOBACZ WYWIAD BLOOMBERGA Z SENATOREM CHARLESEM GRASSLEYEM O PLANIE RATUNKOWYM (ang.):

Jeden z głównych doradców prezydenta USA Larry Summers podkreśla, że szybkie wdrożenie planu jest niezbędne, bo pozwoli na stworzenie od trzech do czterech milionów miejsc pracy.

To szczególnie istotne w świetle ostatnich danych o bezrobociu w USA. Ostatnio o zwolnieniach informowały m.in.: Boeing (10 tys. osób), potentat przemysłu maszynowego Caterpillar (20 tys. osób), gigant farmaceutyczny Pfizer - który ostatnio decydował o wartej 68 mld dolarów fuzji z firma Wyeth -(20 tys. osób) i firma telekomunikacyjna Sprint Nextel (7000 osób), General Motors - 2000 osób iFord(1200 osób).

bEiYYUzx

ZOBACZ TAKŻE:

bEiYYUzS
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)