Notowania

cyfrowy polsat
16.09.2011 18:50

Obniżona rekomendacja dla Cyfrowego Polsatu

Analitycy Ipopema Securities, w raporcie z 12 września, obniżyli rekomendację dla Cyfrowego Polsatu do "trzymaj" z "kupuj", obniżając jednocześnie cenę docelową dla akcji spółki do 16,3 zł z 18,4 zł poprzednio.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wonderwolf/Dreamstime.com)

*Analitycy Ipopema Securities, w raporcie z 12 września, obniżyli rekomendację dla Cyfrowego Polsatu do _ trzymaj _ z _ kupuj _, obniżając jednocześnie cenę docelową dla akcji spółki do 16,3 zł z 18,4 zł poprzednio. *

W dniu wydania rekomendacji za akcje Cyfrowego Polsatu płacono 14 zł. W piątek o godz. 17.05 były one warte 13,9 zł.

Efekty konsolidacji TV Polsat przekroczyły oczekiwania analityków Ipopemy, jeśli chodzi o wzrost liczby widzów oraz przyrost przychodów z reklam w I półroczu 2011 r., który w Cyfrowym Polsacie był dwukrotnie szybszy niż przyrost dla całego rynku.

Ich zdaniem, w najbliższym czasie spółka będzie zachowywać się lepiej niż rynek, jednak biorąc pod uwagę gorsze peerspektywy makroekonomiczne oraz niekorzystny kurs złotego, obniżyli oni prognozy dla spółki na lata 2011-2013.

Na 2011 rok analitycy Ipopemy prognozują dla Cyfrowego Polsatu 1,48 mld zł przychodów, 530 mln zł EBIT oraz 204,1 mln zł zysku netto.

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: cyfrowy polsat, cps, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz