Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Oferta konsorcjum PBG na 35 km A4 najlepsza

0
Podziel się:

Umowa o wartości 1,75 mld złotych brutto została wybrana jako najkorzystniejsza po uchyleniu się od zawarcia umowy konsorcjum NDI-SB Granit.

Oferta konsorcjum PBG na 35 km A4 najlepsza
(kozmoat98/iStockphoto)

Oferta konsorcjum z udziałem spółek grupy PBG z firmą SIAC Construction jako liderem na budowę 35 km autostrady A4, o wartości 1,75 mld zł brutto, została wybrana przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad jako najkorzystniejsza, po uchyleniu się od zawarcia umowy przez konsorcjum NDI-SB Granit, które pierwotnie zostało uznane za zwycięzcę z ceną 1,34 mld złotych.

W przetargu na ok. 35 km autostrady A4 od węzła Krzyż do węzła Dębica Pustynia wpłynęło łącznie 9 ofert o wartości 1,34-2,39 mld zł brutto, z tego najtańszą złożyło konsorcjum NDI-SB Granit, a kolejną z ceną 1,75 mld zł konsorcjum z firmą SIAC Construction jako liderem z udziałem spółek z grupy PBG - PBG, Aprivii, Hydrobudowy Polska.

Jednak, jak wynika z informacji przekazanej przez GDDKiA, pierwotnie uznane za zwycięzcę konsorcjum uchyliło się od zawarcia umowy w związku z tym dyrekcja wybrała kolejne pod względem złożonej ceny konsorcjum.

Ostatnio konsorcjum z udziałem grupy PBG zawarło dwie umowy z GDDKiA na budowę dwóch odcinków autostrady A-1 Toruń-Stryków, o łącznej wartości 1,79 mld zł brutto.

Inne konsorcjum z udziałem grupy PBG zostało wybrane przez Polskie LNG na wykonawcę terminalu gazu skroplonego (LNG). Giełdowa spółka ma co najmniej 33-proc. udział w konsorcjum, które zaproponowało za prace 2,95 mld zł brutto.

Portfel zamówień grupy na koniec I kwartału ukształtował się na poziomie 4 mld zł, z czego 2,3 mld zł jest do realizacji do końca 2010 roku. Spółka chce, aby na koniec 2010 roku portfel wzrósł do 4,5-6,0 mld złotych.

W I kwartale spółka PBG miała 17,77 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej wobec 23,24 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 469,02 mln zł wobec 349,14 mln zł rok wcześniej.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)