Notowania

o2o
14.06.2007 10:12

One-2-One kupi ATS

Rada nadzorcza One-2-One zgodziła się na zakup 100 proc. udziałów w czeskiej spółki Advanced Telecom Services (ATS), za 4,5 mln dolarów, informuje spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Rada nadzorcza One-2-One zgodziła się na zakup 100 proc. udziałów w czeskiej spółki Advanced Telecom Services (ATS), za 4,5 mln dolarów, informuje spółka. *

One-2-One podało, że 67,42 proc. udziałów w ATS kupi spółka celowa Hugi, która będzie zarejestrowana w Czechach, a pozostałe 32,58 proc. kupi samo One-2-One.

Zarząd One-2-One ocenia, że warunki zawieszające transakcji powinny się spełnić nie wcześniej niż w drugiej połowie sierpnia tego roku.

W komunikacie podano, że źródłem finansowania pierwszej transzy (około 67 proc. całkowitej płatności) będą środki pozyskane w trakcje pierwszej publicznej emisji akcji. Źródłem finansowania drugiej transzy (około 33 proc. całkowitej płatności) będą środki pozyskane w wyniku zaciągnięcia kredytu długoterminowego przez ATS.

"Po uzyskaniu kontroli nad spółką ATS przez podmioty Grupy One-2-One nastąpi fuzja Hugi i ATS" - napisano w komunikacie.

Według komunikatu spółka ATS jest największym podmiotem na rynku czeskim w zakresie rozwiązań mobilnych z przychodami przekraczającymi w 2006 roku 19 mln zł.

Tagi: o2o, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz