Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
optimus
16.07.2007 15:22

Optimus wejdzie na rynki zagraniczne

Producent sprzętu komputerowego Optimus liczy, że dzięki umowie o współpracy z ABC Data wejdzie na rynki Czech, Słowacji i innych krajów Europy Środkowej.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Producent sprzętu komputerowego Optimus liczy, że dzięki umowie o współpracy z ABC Data wejdzie na rynki Czech, Słowacji i innych krajów Europy Środkowej. *

W ramach umowy Optimus będzie kupował na określonych zasadach wyłączności komponenty do produkcji komputerów od ABC Data i przekaże tej spółce dystrybucję swoich gotowych produktów na czas nieokreślony. Spółki planują związek kapitałowy: ABC Data ma zostać inwestorem branżowych Optimusa.

"Chcemy wrócić na szczyt w Polsce i zbudować silną pozycję w całym regionie, nasze plany nie kończą się na Czechach i Słowacji" - mówi prezes Optimusa, Jarosław Ołowski.

ABC Data udostępni Optimusowi własny system sprzedaży Interlink, pomoże mu też stworzyć własny kanał dystrybucji w internecie. Firma zagwarantowała, że udostępni jego produkty we własnym kanale sprzedaży w Polsce i za granicą. ABC Data jest obecne w Czechach i Słowacji.

"W naszej gestii pozostaje zarządzanie sprzedażą, zarządzanie produktami i odbudowa marki" - dodaje prezes Optimusa.

ABC Data został uznany przez magazyn Computerland za największego polskiego eksportera sprzętu IT. W poniedziałek prezes spółki Andrzej Sobol zapowiedział, że w tym roku przychody firmy ze sprzedaży wyniosą ok. 2,5 mld zł (wobec 2,063 mld w roku ubiegłym). 80 proc. udziałów w firmie należy do MCI, firma ma zadebiutować na GPW w połowie przyszłego roku.

Optimus miał po audycie 12,62 mln zł skonsolidowanego straty netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2006 roku wobec 7,38 mln zł straty rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 141,00 mln zł wobec 244,18 mln zł rok wcześniej.

Tagi: optimus, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz