Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Orbis sprzedał Polskie Biuro Podróży

0
Podziel się:

Central European Tour Operator SARL, spółka zależna Polish Enterprise Fund VI, LP należącego do grupy kapitałowej Enterprise Investors, kupiła od Orbisu 47 proc. udziałów Polskiego Biura Podróży Orbis

Orbis sprzedał Polskie Biuro Podróży
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

*Central European Tour Operator SARL, spółka zależna Polish Enterprise Fund VI, LP należącego do grupy kapitałowej Enterprise Investors, kupiła od Orbisu 47 proc. udziałów Polskiego Biura Podróży Orbis - podał Orbis w komunikacie. *

Pozostałe 48,1 proc. zostanie nabyte pod warunkiem uzyskania zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

_ Zarząd Orbis S.A. informuje o zawarciu w dniu 6 stycznia 2010 r. transakcji sprzedaży wszystkich posiadanych przez Orbis S.A. udziałów spółki zależnej Polskie Biuro Podróży Orbis Sp. z o.o. (stanowiących 95,08 proc. wszystkich jej udziałów) _ - napisano w raporcie.

Warunkiem zawieszającym jest uzyskanie zgody prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na dokonanie koncentracji. W razie nieuzyskania zgody do 30 czerwca tego roku, kupującemu będzie przysługiwało prawo do odstąpienia od umowy.

Jak napisano w komunikacie, cena sprzedaży jest niewielka i ma _ drugorzędne znaczenie dla oceny transakcji zważywszy na fakt, że Polskie Biuro Podróży Orbis Sp. z o.o. w ostatnim czasie przynosiła straty _.

Umowa licencji znaku towarowego Orbis Travel, z którego korzysta Polskie Biuro Podróży Orbis, będzie kontynuowana.

giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)