Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Orlen bliski decyzji w sprawie Możejek

0
Podziel się:

Wynik operacyjny grupy PKN Orlen za II kwartał tego roku powinien być lepszy niż za I kwartał.

Orlen bliski decyzji w sprawie Możejek
(orlen.pl)

- _ Wynik operacyjny grupy PKN Orlen za II kwartał tego roku powinien być lepszy niż za I kwartał _ - powiedział Sławomir Jędrzejczyk, wiceprezes PKN Orlen.

_ - Jak spojrzymy na sytuację makroekonomiczną, to w drugim kwartale jest trochę lepiej, jeśli chodzi o marże i dyferencjał _ - powiedział._ - Drugi kwartał jest zazwyczaj trudny, ale jeśli chodzi o wynik operacyjny, to powinien on być lepszy niż w pierwszym kwartale _ - dodał.

Zysk operacyjny grupy Orlen wzrósł w I kw. 2011 roku do 1,34 mld zł z 464,2 mln zł rok wcześniej.

-_ PKN Orlen w II połowie roku powróci do sprzedaży części nawozowej lub całości Anwilu i może zamknąć ten proces na przełomie 2011/2012 roku _- powiedział Jędrzejczyk.

_ - W II połowie roku chcemy powrócić do zaoferowania części nawozowej lub całości Anvilu. Sytuacja na rynku się poprawia. Realnie proces sprzedaży trwa kilka miesięcy i dlatego w wariancie optymistycznym transakcję zamknelibyśmy na przełomie roku _ - powiedział.

Na jednym z najbliższych posiedzeń rada nadzorcza PKN Orlen zajmie się kwestią przyszłości rafinerii w Możejkach. - _ Koncern jest blisko podjęcia ostatecznej decyzji w tej sprawie _ - powiedział Jędrzejczyk.

_ - Cały czas jesteśmy w ostatniej fazie jeśli chodzi o Możejki. Czekamy na potwierdzenie zainteresowania ze strony chętnych, ze strony partnerów strategicznych. Partnerzy sami deklarują, że potrzebują więcej czasu, a my wyszliśmy im naprzeciw. Jesteśmy bardzo blisko podjęcia ostatecznej decyzji co dalej robić z Możejkami _ - powiedział Jędrzejczyk.

_ - Zajmiemy się tą sprawą na jednym z najbliższych posiedzeń rady nadzorczej _ - dodał.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/6/t101894.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/rzad;nie;bedzie;utrudnial;sprzedazy;mozejek,213,0,826581.html) Rząd nie będzie utrudniał sprzedaży Możejek Jeśli pojawi się propozycja sprzedaży to przedstawiciele państwa ją przeanalizują - poinformował premier Donald Tusk.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/6/t20998.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/pkn;orlen;sprzedaz;anwilu;na;przelomie;2011;i;2012,246,0,820470.html) PKN Orlen: Sprzedaż Anwilu na przełomie 2011 i 2012? PKN Orlen może sprzedać akcje Zakładów Azotowych Anwil lub wydzielone linie biznesowe tej spółki na przełomie 2011 i 2012 roku, jeśli firma otrzyma dobre oferty
[ ( http://static1.money.pl/i/h/36/t96548.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/pkn;orlen;zarobil;wiecej;od;oczekiwan,123,0,820091.html) PKN Orlen zarobił więcej od oczekiwań Zysk netto spółki w pierwszym kwartale wyniósł 1,1 mld złotych. Analitycy prognozowali 1,05 mld złotych.
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)