Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Otago, z grupy Asseco Poland, kupiło część firmy Silvermedia

0
Podziel się

Spółka Otago, z grupy Asseco Poland, podpisała umowę na zakup zorganizowanej części przedsiębiorstwa z krakowską firmą Silvermedia.

Otago, z grupy Asseco Poland, kupiło część firmy Silvermedia
(Dmitriy Shironosov/Dreamstime)
bEiKsjeJ

Spółka Otago, z grupy Asseco Poland, podpisała umowę na zakup zorganizowanej części przedsiębiorstwa z krakowską firmą Silvermedia. Transakcja obejmuje gamę produktów wspomagających zarządzanie oświatą oraz przejęcie zespołu specjalistów z tej dziedziny - poinformowała spółka w komunikacie.

W ramach grupy Asseco, Otago odpowiada za koordynację działań na rynku samorządowym. Zakupione rozwiązanie z obszaru edukacji jest uzupełnieniem oferowanego przez Otago systemu miejskiego o kolejny element - platformę zarządzania oświatową. Obecnie z Platformy Oświatowej korzysta 2 mln uczniów w 4.500 szkołach, w ponad 20 miastach.

_ - Dzięki poszerzonej ofercie ZUI Otago, a także wsparciu pozostałych spółek GK Asseco Poland takich jak Combidata czy Pion Infrastruktury Asseco, idea powstania jednego centralnego systemu miejskiego stała się po raz pierwszy w Polsce, faktem.Jako jedyna firma w Polsce jesteśmy partnerem potrafiącym objąć wszystkie obszary funkcjonowania miasta zarówno w zakresie oprogramowania, jak i szeroko pojętej infrastruktury informatycznej _ - powiedział cytowany w komunikacie Jarosław Jastrzębski, prezes Otago.

bEiKsjeL
bEiKsjfm
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)