Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Otmuchów obejmie 2 mln akcji nowej emisji PWC Odra

0
Podziel się:

Walne zgromadzenie akcjonariuszy PWC Odra zdecydowało o podwyższeniu kapitału w drodze emisji 2 mln akcji, po cenie emisyjnej 5 zł za sztukę. Emisja będzie kierowana do ZPC Otmuchów.

Otmuchów obejmie 2 mln akcji nowej emisji PWC Odra

Walne zgromadzenie akcjonariuszy PWC Odra zdecydowało o podwyższeniu kapitału w drodze emisji 2 mln akcji, po cenie emisyjnej 5 zł za sztukę. Emisja będzie kierowana do ZPC Otmuchów. Otmuchów zawarł z PWC Odra przedwstępną umowę objęcia tych akcji. Ma ono nastąpić do 15 września.

_ W efekcie planowanego objęcia 2 mln akcji nowej emisji oraz zawartych i planowanych umów nabycia dalszych pakietów akcji PWC Odra od dotychczasowych akcjonariuszy emitent planuje posiadać pakiet kontrolny stanowiący ponad 60 proc. wszystkich akcji PWC Odra, dający ponad 50 proc. ogólnej liczby głosów w tej spółce _ - napisano w komunikacie.

_ Na skutek zawarcia umowy objęcia akcji emitent będzie zobowiązany wnieść do PWC Odra wkład pieniężny w gotówce w wysokości 10 mln zł _ - podano w raporcie.

Obecnie Otmuchów ma 1.006.857 akcji PWC Odra, co stanowi 26,2 proc. kapitału zakładowego tej spółki i daje 24,5 proc. w jej ogólnej liczbie głosów.

Warunkiem zawarcia ostatecznej umowy jest uzyskanie zgody prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)