Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PA Nova liczy na zwiększenie sprzedaży w 2012 roku

0
Podziel się:

Spółka może wypłacić dywidendę z zysku za 2011 rok.

PA Nova liczy na zwiększenie sprzedaży w 2012 roku
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Spółka budowlano-deweloperska PA Nova liczy na zwiększenie sprzedaży w 2012 roku, poinformowała _ Parkiet _ prezes Ewa Bobkowska. Spółka może wypłacić dywidendę z zysku za 2011 rok.

_ - Liczymy na to, że w przyszłym roku uda nam się zwiększyć sprzedaż _ - powiedziała prezes. Dodała, że portfel zleceń na przyszły rok wart jest obecnie ponad 150 mln zł, a spółka negocjuje kolejne umowy. Według niej, PA Nova ,poza własnymi projektami, ma też dużo zamówień od zewnętrznych partnerów.

W 2010 r. PA Nova miała 146,5 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży i 20,2 mln zł zysku netto. Tegoroczne prognozy przewidują, że obroty sięgną 160,8 mln zł, a czysty zarobek 21,3 mln zł. „Myślę, że wykonamy te prognozy" - podsumowała Bobkowska.

Narastająco w I-III kw. 2011 roku spółka miała 15,61 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 10,08 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 121,29 mln zł wobec 100,38 mln zł.

Prezes podtrzymała też, że PA Nova po raz pierwszy w historii swojej działalności będzie chciała podzielić się zyskiem z akcjonariuszami. _ - Jeśli ten rok zakończy się dla nas dobrze, to będziemy chcieli wypłacić dywidendę. Na ten cel nie przeznaczymy całego zysku, ale poziom 25 proc. jest jak najbardziej realny _ - powiedziała.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykres do Twojej strony internetowej

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)