Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pamapol ogłosi wezwanie na Wilbo

0
Podziel się:

Pamapol uzgodnił z założycielami Wilbo, że ogłosi wezwanie na akcje Wilbo po 4 zł za papier, w którym chce skupić akcje dające od 10 do 13,4 proc. głosów na WZA i od 17,65 do 23,66 proc. kapitału zakładowego.

Pamapol uzgodnił z założycielami Wilbo, że ogłosi wezwanie na akcje Wilbo po 4 zł za papier, w którym chce skupić akcje dające od 10 do 13,4 proc. głosów na WZA i od 17,65 do 23,66 proc. kapitału zakładowego.

Jeśli wezwanie dojdzie do skutku, Pamapol przeprowadzi emisję akcji skierowaną do założycieli Wilbo w zamian za 6.699.960 akcji imiennych tej spółki - podał Pamapol, który nie planuje jednak przejęcia 100 proc. akcji Wilbo.

"Pamapol informuje, że w dniu 9 grudnia 2006 r. został podpisany list intencyjny pomiędzy Pamapol i głównymi akcjonariuszami - członkami Zarządu Pamapol - panem Mariuszem Szatanikiem i panem Pawłem Szatanikiem, a założycielami spółki Wilbo - panią Barbarą Bobińską, panią Haliną Wilandt, panem Dariuszem Bobińskim i panem Waldemarem Wilandt, w którym uzgodniono, iż Pamapol ogłosi wezwanie do zapisywania się na sprzedaż akcji zwykłych na okaziciela spółki Wilbo po cenie 4 zł za jedna akcję, w ilości dającej nie mniej niż 10 proc. i nie więcej niż 13,4 proc. głosów na walnym zgromadzeniu Wilbo i stanowiących nie mniej niż 17,65 proc. i nie więcej niż 23,66 proc. kapitału zakładowego tej spółki" - podał Pamapol.

Wezwanie zostanie przeprowadzone pod warunkiem satysfakcjonującego dla Pamapolu wyniku analizy ekonomiczno-finansowej, prawnej, podatkowej, technicznej, technologicznej oraz środowiskowej Wilbo, a rada nadzorcza Pamapolu zgodzi się na kupno akcji w wezwaniu.

Pamapol posiada obecnie akcje Wilbo dające 0,5 proc. głosów na walnym zgromadzeniu oraz 0,9 proc. kapitału zakładowego. "W sytuacji gdy wezwanie dojdzie do skutku, założyciele Wilbo wniosą aportem na podwyższenie kapitału zakładowego Pamapol 6.699.960 akcji imiennych Wilbo stanowiących 41,36 proc. kapitału zakładowego i dających 66,78 proc. głosów na walnym zgromadzeniu tej spółki, w zamian za co otrzymają wszystkie akcje nowej emisji Pamapol SA (2.073.800 akcji zwykłych na okaziciela)" - podał Pamapol.

Aport zostanie wniesiony m.in. pod warunkiem, że Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyda zgodę na przejęcie przez Pamapol kontroli kapitałowej nad Wilbo.

Jeśli w wyniku realizacji transakcji Pamapol przekroczy 66 proc. głosów na WZA Wilbo, firma nie przewiduje przeprowadzenia wezwania na wszystkie pozostałe akcje Wilbo. Firma chce aby jej udział w ogólnej liczbie głosów na WZA WIlbo był nie większy niż 66 proc. ogólnej liczby głosów.

"Strony wyrażają wolę, aby w razie pozytywnego zakończenia negocjacji, umowa inwestycyjna została podpisana w terminie do dnia 14 grudnia 2006 roku" - podał Pamapol.

Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)