Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pamapol sprzedał Pamapol-Logistic za niemal 2 mln złotych

0
Podziel się:

Pamapol zbył na rzecz firmy Wielton 2.100 udziałów (100 proc.), w spółce zależnej Pamapol-Logistic, za łączną cenę 1,83 mln złotych.

Pamapol sprzedał Pamapol-Logistic za niemal 2 mln złotych
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Transakcja stanowi jeden z elementów realizacji strategii spółki na lata 2009-2011, w której zaplanowano sprzedaż podmiotów nie związanych bezpośrednio z podstawową działalnością Pamapolu. Przedmiotem działalności Pamapol-Logistic jest świadczenie usług transportowych (spedycyjnych) na terenie Polski i wybranych państw europejskich.

_ W strukturach Pamapol SA nadal funkcjonuje dział logistyki, którego zadaniem jest obsługa transportu krajowego (wyroby gotowe Pamapol SA), natomiast za pełną obsługę transportu wyrobów mrożonych Grupy odpowiada spółka zależna MITMAR Sp. z o.o. Zbycie udziałów Pamapol-Logistic nie zakłóci zatem prawidłowego funkcjonowania Grupy w zakresie realizacji dostaw produktu finalnego do poszczególnych odbiorców _ - podano w komunikacie.

Pomiędzy Pamapolem a spółką Wielton zachodzą powiązania wynikające z pełnienia przez Pawła Szataniaka funkcji przewodniczącego rady nadzorczej obu spółek, przez Mariusza Szataniaka funkcji wiceprezesa zarządu Pamapolu i członka rady nadzorczej Wieltonu, a przez Krzysztofa Półgrabię funkcji prezesa zarządu Pamapolu i członka rady nadzorczej Wieltonu.

Jednocześnie Paweł Szataniak i Mariusz Szataniak są znaczącymi akcjonariuszami obu spółek.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)