Notowania

paweł tamborski
25.07.2014 13:42

Paweł Tamborski już oficjalnie prezesem GPW

Minister skarbu państwa chwali decyzję walnego zgromadzenia spółki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Ministerstwo Skarbu Państwa)
Paweł Tamborski, prezes GPW

Paweł Tamborski od dziś oficjalnie jest nowym prezesem Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Wraz z zakończeniem walnego zgromadzenia akcjonariuszy spółki były wiceminister skarbu zastąpił Adama Maciejewskiego. Nowy szef warszawskiego parkietu zapowiada szybkie przystąpienie do pracy. Jeszcze dziś zaproponuje radzie nadzorczej kandydatów do zarządu spółki.

Nowy prezes nie chciał przesądzić czy warszawska giełda będzie łączyć się z innymi parkietami, chodzi między innymi o giełdę w Wiedniu.

- _ Sytuacja giełdy jest dobra, poprzedni zarząd dał dobrą, mocną zmianę. Będę proponował nowe instrumenty i zachęty dla inwestorów i emitentów, ale o szczegółach poinformuję za kilka tygodni _ - powiedział Tamborski.

Z kolei pytany o rozmowy GPW z giełdą w Wiedniu na temat połączenia obu podmiotów Tamborski odpowiedział:

- _ Sprawa Wiednia jest jednym z najważniejszych priorytetów. Chciałbym, żeby decyzje w tej sprawie zapadły możliwie szybko _ - stwierdził.

Nowy szef warszawskiego parkietu, Paweł Tamborski, był podsekretarzem stanu w ministerstwie skarbu państwa od 23 stycznia 2012 roku. Do jego kompetencji należało między innymi nadzorowanie rynku kapitałowego w Polsce. Z wykształcenia jest ekonomistą.

- _ Decyzja Komisji Nadzoru Finansowego to dobra wiadomość, potwierdzająca moje przekonanie, że Paweł Tamborski jest właściwym kandydatem na stanowisko prezesa GPW _ - komentuje Włodzimierz Karpiński, minister Skarbu Państwa.

- _ Kompetencje i doświadczenie zawodowe przemawiają za tym, że będzie dobrze zarządzał giełdą. Od nowego prezesa oczekuję przeglądu strategii pod kątem zwiększenia atrakcyjności rynku dla emitentów i poprawy jego płynność. Sprawy rynku są bardzo istotne dla całej gospodarki _ - podkreśla Karpiński.

Tagi: paweł tamborski, giełda, wiadomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz