Notowania

hbd
16.09.2010 08:05

PBG chce sprzedać akcje Hydrobudowy i Aprivii

PBG chce sprzedać inwestorowi zagranicznemu 51 proc. akcji Hydrobudowy Polska za 431 mln zł i 50,1 proc. Aprivii za 75 mln zł

Podziel się
Dodaj komentarz
(Yuri Arcurs/Dreamstime.com)

PBG chce sprzedać inwestorowi zagranicznemu 51 proc. akcji Hydrobudowy Polska za 431 mln zł i 50,1 proc. Aprivii za 75 mln zł - poinformował PBG w komunikacie.

PBG podał, że 15 września 2010 roku podpisał porozumienie z inwestorem zagranicznym w sprawie nawiązania współpracy kapitałowej w zakresie oferowania usług na rynku budowlanym i operatorskim w Polsce i za granicą.

_ Strony uzgodniły, że po zakończeniu negocjacji i w zależności od ich wyniku, w tym w szczególności w zależności od wyniku przeprowadzonego przez inwestora due diligence, a także po uzyskaniu koniecznych i wymaganych prawem zgód, strony wspólnie dokonają transakcji (...), w wyniku której inwestor nabędzie bezpośrednio lub pośrednio poprzez podmiot, w którym posiada udziały: 1) akcje Hydrobudowa Polska SA, spółki zależnej od PBG SA, stanowiące 51 proc. w kapitale zakładowym spółki Hydrobudowa Polska SA za kwotę 431.000.000 zł oraz 2) akcje APRIVIA SA, spółki zależnej od PBG SA, stanowiące 50,1 proc. w kapitale zakładowym spółki APRIVIA SA za kwotę 75.000.000 zł _ - napisano w raporcie.

Jednocześnie PBG zadeklarował, że po zakończeniu transakcji, będzie posiadać nie mniej niż 12 proc. akcji Hydrobudowy Polska oraz 49,9 proc. akcji Aprivii, z możliwością zwiększenia udziału w Hydrobudowie Polska w przyszłości.

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
* [ Indeksy giełd na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/swiat/ )
* [ Notowania surowców na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/surowce/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: hbd, pbg, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz