Notowania

ena
21.05.2010 15:52

PBG chce wejść w inwestycję na 5,5 mld złotych

W tym celu firma zawarła wstępną umowę konsorcjum z ALSTOM Power.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kokkinaki/iStocphoto)

PBG zawarło wstępną umowę konsorcjum z ALSTOM Power, której celem jest współpraca przy złożeniu wspólnej oferty w przetargu na budowę bloku energetycznego w Elektrowni Kozienice. Alstom Power ma być liderem konsorcjum, a PBG jej partnerem.

_ Celem umowy konsorcjum jest uregulowanie zasad współpracy pomiędzy spółkami, zmierzającej do złożenia wspólnej oferty na zamówienie pod nazwą "Budowa bloku energetycznego w Elektrowni Kozienice". Spółki uznały, że ich uzupełniająca się oferta, doświadczenie, potencjał finansowy, ludzki i sprzętowy pozwolą na złożenie kompletnej oferty na realizację w/w zamówienia. Na mocy umowy uczestnicy konsorcjum ponoszą solidarną odpowiedzialność a ich prawa i obowiązki zostaną zdefiniowane w kontrakcie, w przypadku udzielenia konsorcjum zamówienia _ - napisano w komunikacie.

Spółka Kozienice II z grupy Enea ogłosiła na początku maja postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie negocjacji z ogłoszeniem na budowę bloku energetycznego opalanego węglem kamiennym w Elektrowni Kozienice o mocy min. 900 MWe.

Oferty można składać do połowy czerwca.

Enea szacuje koszt budowy bloku na 5,3-5,5 mld zł.

Uruchomienie bloku planowane jest na 2015 rok.

Enea rozważa też budowę w Kozienicach drugiego bloku o mocy około 1000 MW.

Moce zainstalowane obecnie w Elektrowni Kozienice to 2880 MW. Elektrownia jest największym w Polsce producentem energii elektrycznej z węgla kamiennego.

Tagi: ena, pbg, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz